Air China: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Air China to narodowe chińskie linie lotnicze, które mają swoją siedzibę w Pekinie i należą do pierwszej dziesiątki największych przewoźników na świecie. Samolotami Air China można dostać się do wielu krajów Azji, Ameryki Północnej, Australii i Europy. W ofercie dostępne jest także połączenie na trasie Warszawa – Pekin, które po przerwie związanej z sytuacją na świecie zostało wznowione w lipcu tego roku. Jakie warunki przewozu bagażu obowiązują w liniach lotniczych Air China? Jakie są maksymalne wymiary i waga, a także limit sztuk bagażu podręcznego i rejestrowanego?

Bagaż podręczny Air China – wymiary i waga

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych Air China zależny jest od klasy, która podróżujemy. Osoby, które wykupiły bilet w Klasie Economy, mogą zabrać na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 5 kg.

W Klasie Pierwszej i Klasie Business Air China limit bagażu podręcznego jest nieco wyższy. Pasażerowie, którzy wykupili bilet w takich taryfach, mogą mieć przy sobie dwie sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 8 kg.

Bagaż podręczny powinien się zmieścić w schowku nad głową lub pod siedzeniem pasażera. Walizki kabinowe, plecaki i jakiekolwiek inne przedmioty, których wymiary i waga przekroczą ustalony limit, będą musiały zostać przewiezione w luku bagażowym, a ich właściciele zostaną obciążeni dodatkową opłatą.

Bagaż podręczny Air China – wymiary i waga

Limit bagażu rejestrowanego w Air China

W przeciwieństwie do tanich linii lotniczych w cenę biletu Air China wliczony jest nie tylko bagaż podręczny, ale także rejestrowany. Dotyczy to zarówno Klasy Pierwszej i Business, jak i Economy. Rozmiar i waga bagażu rejestrowanego zależy jednak od trasy lotu i klasy usługi.

Bagaż rejestrowany Air China – wymiary i waga na lotach krajowych

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego na lotach krajowych Air China wynoszą 100 x 60 x 40 cm. Waga bagażu różni się w zależności od tego, jaką taryfą podróżujemy. Pasażerowie Klasy Economy mogą nadać walizkę o wadze do 20 kg, w Klasie Business obowiązuje limit 30 kg, a w Klasie Pierwszej – 40 kg. Bez względu na rodzaj taryfy niemowlętom przysługuje bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg.
Limit bagażu rejestrowanego w Air China

Bagaż rejestrowany Air China – wymiary i waga na lotach międzynarodowych

Limit bagaż rejestrowanego Air China na lotach międzynarodowych różni się w zależności od trasy.

Loty do/z Ameryki, Europy, Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii, Nowej Zelandii i Azji (z wyjątkiem Japonii) oraz trasy regionalne do/z Hongkongu, Makau i Tajwanu.

Pasażerowie podróżujący w Klasie Economy mogą nadać jedną sztukę bagażu o wadze do 23 kg. W Klasie Pierwszej i Business Air China obowiązuje limit dwóch sztuk bagażu o maksymalnej wadze 32 kg/sztuka. Suma wszystkich trzech wymiarów pojedynczej walizki dla każdej z klas nie może przekroczyć 158 cm.

Loty do/z Japonii i trasy tranzytowe do obu Ameryk (w tym Hawaje) z państw trzecich i Hongkongu/ Makau/ Tajwanu przez Chiny kontynentalne.

Pasażerowie w Klasie Economy mogą nadać dwie sztuki bagażu rejestrowanego, z której każda waży maksymalnie 23 kg. Osoby, które podróżują Klasą Pierwszą i Klasą Biznes obowiązuje limit dwóch sztuk bagażu rejestrowanego, każda o wadze do 32 kg. Pasażerowie podróżujący z niemowlętami mogą zabrać ze sobą jedną dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg. Dla każdej z klas suma wszystkich trzech wymiarów pojedynczej walizki nie może przekroczyć 158 cm.

Air China: bagaż podręczny i rejestrowany - wymiary, waga, liczba sztuk

Mamy nadzieję, że udało nam się w możliwie prosty i jasny sposób przedstawić zasady dotyczące przewozu bagażu rejestrowanego i podręcznego w liniach lotniczych Air China. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, możecie zostawić komentarz pod wpisem, na który postaramy się odpowiedzieć. Zachęcamy także do przeczytania innych poradników na naszym BLOGU, a także zapoznania się z ofertą Euro Parkingu Pyrzowice.

3 myśli na “Air China: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga”

  1. Bagaż na trasie Warszawa - Bangkok.

    Jaki bagaż podręczny i rejestrowany jest dopuszczalny w locie Air China na trasie Warszawa – Bangkok przez Pekin i z powrotem tą samą drogą w klasie ekonomicznej?

  2. Checked luggage included

    Jakie bagaże mogę zabrać skoro na stronie jest tylko napisane ‚2 pieces of checked luggage included’ chodzi mi o wymiary oraz wagę, bo niestety na stronie nie jest nic więcej o tym napisane :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *