Enter Air: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga 2019

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego i rejestrowanego w Enter Air? Na jakich trasach obowiązuje ograniczony limit bagażu rejestrowanego? Czy oprócz bagażu podręcznego na pokład samolotu Enter Air można zabrać także dodatkowy przedmiot osobisty jak torebka lub pokrowiec na aparat? Co z wózkiem dziecięcym? Postaramy się rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na te i więcej pytań.

Bagaż Enter Air: wymiary i waga bagażu podręcznego i rejestrowanego 2019

Bagaż podręczny Enter Air – wymiary i waga 2019

Każdy pasażer podróżujący liniami lotniczymi Enter Air ma prawo do zabrania z sobą na pokład samolotu 1 sztuki bagażu podręcznego. Nie ma znaczenia, czy jest to torba podróżna, mała walizka kabinowa, czy plecak.

Suma trzech wymiarów takiego bagażu podręcznego nie powinna przekroczyć jednak 115 cm (czyli np. 55x40x20 cm). Obowiązuje także limit wagi. Bagaż podręczny nie może ważyć więcej niż 5 kg na osobę.

Bagaż podręczny Enter Air - wymiary i waga 2019

Czy w Enter Air oprócz bagażu podręcznego można mieć torebkę?

Tak, oprócz podręcznej torby linie Enter Air zezwalają na nieodpłatne zabranie na pokład dodatkowego przedmiotu osobistego. Może być to damska torebka, aparat fotograficzny, kamera video, laptop.

Do limitu bagażu podręcznego nie są wliczane także inne przedmioty osobistego użytku, takie jak płaszcz, parasol, laska, kule i przyrządy ortopedyczne. Na pokład samolotu można zabrać także dodatkowo kołyskę, gondolę, fotelik dla niemowlęcia i jedzenie dla niemowlęcia na czas lotu.

Czy można mieć torebkę w Enter Air oprócz bagażu podręcznego?

Wymiary i waga bagażu rejestrowanego Enter Air

Podróżując liniami Enter Air, oprócz bagażu podręcznego, każdy pasażer może zabrać także 1 sztukę bagażu rejestrowanego, który nadawany jest przy stanowisku odprawy. Maksymalne wymiary takiego bagażu nie powinny przekroczyć 80x120x100 cm.

Limit wagi bagażu rejestrowanego Enter Air zazwyczaj wynosi 20 kg. Są jednak kierunki, w przypadku których z przyczyn operacyjnych limit ten jest ograniczony do 16 kg. Mowa o lotach do: Amílcar Cabral (SID), Fudżajra (FJR), Kolombo (CMB), Ras al-Chajma (RKT), Salala (SLL) i na Zanzibar (ZNZ). Jeśli nie lecicie w te miejsca, śmiało możecie zabrać walizkę o wadze 20 kg.

Bagaż rejestrowany Enter Air: wymiary i waga 2019

Czy podróżując liniami Enter Air można zabrać jedną większą walizkę dla dwóch osób?

Tak, linie lotnicze Enter Air zezwalają na kumulację bagażu. Oznacza to, że pasażerowie podróżujący wspólnie mogą spakować się do jednej większej walizki i połączyć swoje limity bagażowe z zastrzeżeniem, że waga takiego bagażu nie przekracza 32 kg.

Innymi słowy, podróżując razem i odprawiając się w tym samym miejscu i czasie, wcale nie trzeba zabierać z sobą dwóch walizek do 20 kg/ sztuka. Równie dobrze można nadać w punkcie odprawy większy bagaż o wadze 32 kg i mniejszy o wadze 8 kg (oczywiście jeśli nie lecimy w miejsce, w przypadku którego obowiązuje zmniejszony do 16 kg limit bagażu).

Należy pamiętać, żeby nie przekroczyć podanych przez Enter Air limitów. W przeciwnym razie zostanie naliczona dodatkowa opłata za każdy kilogram nadbagażu.

Enter Air: bagaż podręczny i rejestrowany - wymiary i waga 2019

Przewóz wózka dziecięcego w liniach lotniczych Enter Air

Oprócz bagażu rejestrowanego, podręcznej walizki i przedmiotu osobistego w liniach lotniczych Enter Air bezpłatnie można przewozić także składany wózek dla niemowląt. Wózek dla dzieci do 2 roku życia nie wlicza się do bagażu rejestrowanego i tym samym nie „zabiera” nam kilogramów z naszego limitu.

W przypadku wózków przeznaczonych dla dzieci od drugiego roku życia sprawa wygląda już nieco inaczej. Przewożony jest on bowiem w ramach bagażu rejestrowanego. Oznacza to, że jego waga wlicza się do wagi bagażu rejestrowanego i musimy mieć ten fakt na uwadze pakując się na wakacje.

Wózek dziecięcy Enter Air: czy przewóz jest darmowy?

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać nieco wątpliwości. Jeśli chcielibyście zapytać o coś jeszcze, śmiało piszcie w komentarzach. Przy okazji, jeśli będziecie lecieć z lotniska Katowice-Pyrzowice, zapraszamy na nasz parking. Mamy bardzo przystępne ceny i rzeszę zadowolonych klientów :). Żeby zarezerwować miejsce, zadzwoń do nas +48 607 663 030 / +48 607 061 644, napisz maila parking.euro@gmail.com lub wypełnij formularz rezerwacji na stronie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *