Jak przewozić deskę SUP samolotem?

Pompowane deski SUP, dzięki zaletom takim jak uniwersalność i łatwość transportu, stają się coraz bardziej popularne. Osoby, które kupiły własny egzemplarz, często nie wyobrażają sobie wakacji bez możliwości spędzania czasu na wodzie, odkrywania dzikich plaż, wysp i innych zakątków, w które można dotrzeć na sprzęcie pływającym. O ile przewóz samochodem deski nie stanowi większego problemu, wybierając się na wycieczkę samolotem, trzeba dokładnie przemyśleć i zaplanować, jak spakować tego typu bagaż. Jak przewieźć deskę SUP w samolocie? Na co warto zwrócić uwagę, żeby uniknąć dodatkowych kosztów?

Sprawdź regulacje linii lotniczych dotyczące wymiarów i wagi bagażu

Jak przewozić deskę SUP samolotem?

Jak przewozić deskę SUP samolotem?

Przed podróżą samolotem warto zapoznać się z polityką bagażową poszczególnych linii lotniczych. Przewoźnicy posiadają różne regulacje w zakresie wagi i wymiarów bagażu, a także własne cenniki dodatkowych opłat za przekroczenie tych limitów. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, ważne jest dokładne przygotowanie się do podróży. Warto poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z zasadami i w razie niejasności zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła, dzwoniąc na infolinię przewoźnika. Przed wylotem koniecznie zważacie i zmierzcie torbę lub plecak, aby upewnić się, czy spełnia wszystkie wymogi. Limit wagi bagażu rejestrowanego to najczęściej 20 lub 25 kg, więc po odpowiednich przygotowaniach nie powinno być większego problemu z transportem deski. Przewożenie SUPa w ten sposób pozwoli zmniejszyć koszty związane z przewozem sprzętu sportowego.

Zainwestuj w dobrej jakości plecak lub torbę

Większość nadmuchiwanych desek SUP jest dostępna w zestawie z plecakiem lub torbą, w której można przechowywać deskę po złożeniu. Niemniej jednak ich jakość bywa różna, dlatego często warto zainwestować w coś bardziej solidnego i porządnego. Przewożąc deskę w wytrzymałej torbie, zyskujesz większą pewność, że nie zostanie ona uszkodzona podczas transportu w luku bagażowym samolotu. Niektóre plecaki lub torby posiadają kółka, co dodatkowo ułatwia przemieszczanie się z SUPem po lotnisku.

Rozważ zakup regulowanego wiosła trzyczęściowego

Przewóz deski SUP w samolocie - porady i wskazówki

Przewóz deski SUP w samolocie – porady i wskazówki

Planując podróż samolotem, warto sprawdzić ofertę regulowanych wioseł trzyczęściowych. Takie składane wiosło można w łatwy i szybki sposób rozłożyć na mniejsze części i bez problemu spakować razem z deską do plecaka. Jest to bardzo istotne, jeśli chcemy nieco zmniejszyć koszty przewozu bagażu. Dłuższe wiosło może nie zmieścić się w określonym przez linię lotniczą limicie bagażu, co będzie skutkowało dodatkowymi opłatami za nadbagaż lub bagaż sportowy.

Zawiń wiosło i pompkę w deskę SUP

Nadając bagaż rejestrowany nigdy nie masz pewności, jak będzie on traktowany przez obsługę lotniska. Żeby uniknąć ewentualnych wgniecień i innych uszkodzeń, po spuszczeniu powietrza z deski SUP, zawiń w nią swoją pompkę i trzyczęściowe wiosło. Wytrzymały materiał deski zapewni dodatkową ochronę przed ewentualnymi uderzeniami. Dzięki temu sprzęt bezpiecznie dotrze na miejsce, a ty unikniesz przykrych niespodzianek po jego rozpakowaniu z plecaka.

Zabezpiecz deskę SUP dodatkową warstwą folii ochronnej

Nawet najbardziej solidny plecak lub torba może ulec uszkodzeniu w wyniku rzucania, ciągnięcia lub toczenia podczas transportu do ładowni samolotu. Żeby zapobiec ewentualnym szkodom, warto owinąć deskę SUP dodatkową warstwą folii ochronnej. Najlepiej użyć folii bąbelkowej, lecz jeśli w plecaku nie ma wystarczająco dużo miejsca, można spróbować owinąć deskę streczem. Dodatkowo sugerujemy zabezpieczenie bagażu dodatkową warstwą folii, pozostawiając małą szczelinę na górną rączkę i kółka, które ułatwią transport po lotnisku.

Jak spakować deskę SUP do samolotu?

Jak spakować deskę SUP do samolotu?

Mamy nadzieję, że przedstawione w tym krótkim artykule wskazówki dotyczące podróżowania samolotem z deską SUP okażą się pomocne podczas planowania wakacji. Jeśli macie dodatkowe pytania lub chcielibyście się podzielić swoimi doświadczeniami, zachęcamy do zostawienia komentarza. Wszystkich podróżujących z lotniska Katowice zapraszamy także na nasz prywatny parking w Pyrzowicach. Oferujemy miejsca postojowe w bardzo korzystnych cenach. Szczegóły w zakładkach: cennik i rezerwacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *