Jakie linie lotnicze przewożą psy i inne zwierzęta?

Czy podróżując WizzAirem lub innymi tanimi liniami lotniczymi możesz przewozić psa lub kota? Kiedy możesz zabrać z sobą zwierzę do kabiny samolotu? Które linie lotnicze pozwalają na przewóz psów i innych zwierząt, a w których jest to zabronione?

Jakie linie lotnicze przewożą psy i inne zwierzęta?

Podróżując samolotem często stajemy przed dylematem, czy zabrać z sobą naszego czworonoga, czy oddać go na czas naszej nieobecności pod opiekę innych osób. Większość z nas zapewne wolałaby nie rozstawać się ze swoimi pupilami, lecz niestety nie wszystkie linie lotnicze pozwalają na przewóz zwierząt. Każdy przewoźnik ma własne zasady, dlatego jeśli planujemy podróżować ze swoim pupilem, warto się najpierw z nimi zapoznać. Aby to nieco ułatwić, zebraliśmy informacje dotyczące przewozu zwierząt w najpopularniejszych liniach lotniczych.

Przewóz zwierząt w PLL LOT

Na pokładzie samolotów linii lotniczych LOT możliwy jest przewóz psa, kota lub tchórzofretki. Jeśli waga zwierzęcia wraz z pojemnikiem, w którym będzie ono podróżowało nie przekracza 8 kg, możemy zabrać je z nami do kabiny jako bagaż podręczny. Większe zwierzęta przewożone są w luku bagażowym, w specjalnie do tego celu przeznaczonych klatkach.

Ograniczenia wagowego nie stosuje w przypadku psów przewodników. Psy te nie muszą być przewożone w żadnym pojemniku ani klatce. Jedynym warunkiem jest kaganiec i smycz.

Jeśli chcemy przewozić psa lub inne zwierzę w samolocie, należy zgłosić to z wyprzedzeniem. Najlepiej w trakcie rezerwacji biletu, najpóźniej 24 godziny przed odlotem. Im wcześniej tym lepiej, ponieważ LOT zastrzega sobie prawo do przewozu ograniczonej liczby zwierząt.

Przewóz psów w PLL LOT i innych liniach lotniczych

Przewóz zwierząt w liniach lotniczych Lufthansa

Podobnie jak w liniach lotniczych LOT, w samolotach Lufthansy można przewozić zwierzęta w kabinie (psy, koty, zające i króliki), jeśli ich waga wraz z pojemnikiem, w którym podróżują nie przekracza 8 kg. Maksymalne wymiary takiego pojemnika to 50x40x20 cm.

Cięższe zwierzęta przewożone są w luku bagażowym, w specjalnie do tego celu przeznaczonych kontenerach. Przepis ten nie dotyczy psów przewodników, które niezależnie od wagi mogą przebywać w kabinie samolotu wraz z właścicielem.

Przewóz psów i innych zwierząt liniami lotniczymi Lufthansa.

Przewóz zwierząt samolotami Air France

Podróżując liniami lotniczymi Air France możemy przewozić w kabinie samolotu zwierzaka, którego waga łącznie z pojemnikiem transportowym nie przekracza 8 kg. Zwierzęta, których waga przekracza 8 kg przewożone są w luku bagażowym.

Przewóz psa samolotem - jakie linie pozwalają?

Przewóz zwierząt liniami lotniczymi SAS

Na pokładzie samolotów SAS możliwy jest przewóz psa i kota w kabinie, jeśli waga zwierzęcia razem z pojemnikiem, w którym jest transportowane nie przekracza 8 kg. Pojemnik ten nie powinien przekraczać wymiarów 40x25x23 cm.

Warto pamiętać o tym, że zwierzę w kabinie traktowane jest przez SAS jako dodatkowy bagaż, za który należy dodatkowo zapłacić według stawki za nadbagaż.

Jakie linie lotnicze pozwalają na przewóz zwierząt samolotem?

Czy tanie linie lotnicze przewożą zwierzęta?

Tanie linie lotnicze WizzAir, Ryanair, EasyJet nie zezwalają na przewóz żadnych zwierząt, zarówno w kabinie, jak i w luku bagażowym. Wyjątkiem jest pies przewodnik, który podróżuje z pasażerem wymagającym pomocy.

Ryanair i tanie linie lotnicze: przewóz zwierząt.

W przypadku linii lotniczych Norwegian małe koty lub psy mogą być przewożone w kabinie samolotu tylko podczas lotów krajowych na terenie Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Hiszpanii. Między państwami strefy Schengen można przewozić psy i koty pod pokładem samolotu, w luku bagażowym. Nie może być to jednak lot łączony. Psy przewodnicy przewożone są bez dodatkowych opłat, w kabinie samolotu.

Eurowings zezwala natomiast tylko na przewóz małych zwierząt (psów i kotów) do 8 kg w kabinie pasażerskiej. Zwierzę powinno zostać umieszczone w odpowiednio dużej klatce, która zapewni mu swobodę ruchów podczas lotu.

przewóz psów samolotem oraz innych zwierząt

Przewożąc psa, kota lub inne zwierzę na pokładzie samolotu pamiętajmy o tym, żeby mieć przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty takie jak paszport, aktualna książeczka szczepień, zaświadczenie od weterynarza. Ponadto, zwierzęta muszą być zaczipowane lub posiadać czytelny tatuaż. W przypadku państw takich jak Szwecja, Wielka Brytania, Malta i Irlandia wymagane są także dodatkowe testy na poziom przeciwciał. Więcej na temat przewozu psów i innych zwierząt w samolocie napiszemy jeszcze w następnych artykułach. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało w komentarzach.

1 thought on “Jakie linie lotnicze przewożą psy i inne zwierzęta?

  1. Mieszkam w uk chcialabym zabrac mojego pieska do polski samolotem Lino Ryanair🙉czy Ryanair przewozi male zwierzatka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *