Luxair: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego Luxair? Czy oprócz walizki kabinowej można zabrać na pokład bezpłatnie dodatkowy przedmiot osobisty? Co stanie się w przypadku przekroczenia limitu bagażu podręcznego?

Bagaż podręczny Luxair – wymiary i waga

Luxair: bagaż podręczny – wymiary i waga

Luxair: bagaż podręczny – wymiary i waga, Andy Mitchell from Glasgow, UK, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Luxair to luksemburskie narodowe linie lotnicze z siedzibą w Luksemburgu, które oferują połączenia z Europą, Afryką i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Limit bagażu podręcznego Luxair zależny jest od taryfy, w której wykupiony został bilet: Economy lub Business.

Pasażerowie podróżujący w klasie ekonomicznej Luxair mogą zabrać na pokład jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 8 kg. Te same wymiary i waga obowiązują w klasie biznesowej z tym że osoby nią podróżujące mogą zabrać do samolotu dwie sztuki bagażu podręcznego.

Przekroczenie limitu bagażu podręcznego

Pasażerowie, których bagaż podręczny przekroczy maksymalne dopuszczalne wymiary 55x40x23 cm, będą musieli uiścić dodatkową opłatę w wysokości 75 euro. Należy liczyć się także z tym, że taka walizka trafi do luku bagażowego i nie będzie do niej dostępu podczas lotu. Te same zasady obowiązują w przypadku nieprzestrzegania innych przepisów dotyczących bagażu podręcznego, np. przewożenia większej liczby sztuk niż jest to zawarte w cenie biletu lub przekroczenia wagi 8 kg.

Dodatkowy przedmiot osobisty w Luxair

Oprócz bagażu podręcznego każdy pasażer korzystający z usług linii lotniczych Luxair ma prawo do przewożenia jednego małego przedmiotu osobistego według własnego wyboru. Może być to męska lub damska torebka, torba na laptopa, torba z zakupami bezcłowymi, torba na aparat lub parasol. Każdy, kto będzie miał przy sobie więcej niż jeden taki przedmiot, będzie musiał umieścić go w bagażu podręcznym.

torebka w luxair lub inny przedmiot osobisty

Na pokładzie samolotu Luxair można mieć przy sobie damską torebkę lub inny przedmiot osobisty

Przedmiot osobisty należy umieścić w miejscu pod poprzedzającym siedzeniem, pozostawiając miejsce na bagaż podręczny w schowku nad głową. Wyjątkiem są miejsca w pierwszym rzędzie lub przy wyjściach awaryjnych.

Bagaż podręczny Luxair w samolotach Bombardier Q400 i Boeing 737

Pasażerowie podróżujący samolotami Bombardier Q400 muszą pamiętać, że ich bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 cm zostanie automatyczne oznaczony jako DAA – delievery at aircraft. Wiąże się to z koniecznością zostawienia walizki kabinowej przed wejściem na pokład. Zostanie ona dostarczona przez przewoźnika zaraz po wylądowaniu, przy wyjściu z samolotu.

W przypadku rejsów samolotem Boeing 737 ze względu na ograniczoną przestrzeń bagażową należy liczyć się z koniecznością umieszczenia walizki kabinowej w luku bagażowym. Może się tak stać mimo tego, że bagaż podręczny mieści się w określonych przez Luxair limitach. Walizkę kabinową można będzie odebrać na karuzeli bagażowej po wylądowaniu na lotnisku.

Bagaż podręczny Luxair – wymiary i waga

Bagaż podręczny Luxair – wymiary i waga, MarcelX42, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczył Wam niezbędnych informacji i pomógł rozwiać wątpliwości dotyczące przewozu bagażu podręcznego w liniach lotniczych Luxair. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, zachęcamy komentowania wpisu. Wszystkich podróżujących z lotniska Katowice Airport zapraszamy także na nasz parking w Pyrzowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *