SkyUp: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Linie lotnicze SkyUp planują uruchomić nowe połączenie z Katowic na Ukrainę. Loty do Kijowa (Boryspol) z Katowic będą obsługiwane od 29 maja, trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Jaki jest limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych SkyUp? Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu rejestrowanego? Czy oprócz walizki kabinowej można wziąć na pokład dodatkowy przedmiot osobisty jak damska torebka lub torba na laptopa?

Ukraińskie linie lotnicze SkyUp uruchomią połączenie z Katowic

29 maja 2021 r. ukraińskie tanie linie lotnicze SkyUp planują uruchomienie nowego połączenia z Katowic. Loty na trasie Katowice (Pyrzowice) – Kijów (Boryspol) obsługiwane będą trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Bilety są już dostępne w sprzedaży i podobnie jak w innych niskokosztowych liniach lotniczych, np. WizzAir czy Ryanair, w najniższej cenie w podróż można będzie zabrać jedynie bagaż podręczny.

SkyUp Airlines to ukraińskie czarterowe i niskokosztowe linie lotnicze z siedzibą w Kijowie, które działają na rynku od 2018 roku. Na początku w ofercie przewoźnika dostępne były głównie loty czarterowe do popularnych letnich destynacji, a także regularne trasy na terenie Ukrainy. Linie obsługiwały także połączenia do kilku zagranicznych lotnisk. Siatka połączeń cały czas się rozrasta, z końcem maja planowane jest uruchomienie nowego połączenia z Katowic do Kijowa.

SkyUp nowe połączenie z Katowice Airport

Frees, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Wymiary i waga bagażu podręcznego SkyUp

Limit bezpłatnego bagażu podręcznego w liniach lotniczych SkyUp uzależniony jest od wybranej taryfy: Economy Basic, Economy Standard i Economy Flex. Oznacza to, że wymiary, waga i liczba sztuk bagażu podręcznego, który jest wliczony w cenę biletu, są różne dla wymienionych niżej opcji.

Taryfa Economy Basic:

  • 1 sztuka bezpłatnego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 9 kg,
  • 1 sztuka dodatkowo płatnego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 9 kg. Opłata za bagaż wynosi 12 USD przy zakupie online lub 25 USD na lotnisku.

Taryfa Economy Stardad:

  • 1 sztuka bezpłatnego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 9 kg,
  • 1 sztuka bezpłatnego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 35x20x10 cm i wadze do 5 kg.

Taryfa Economy Flex:

  • 2 sztuki bezpłatnego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 9 kg.

Wybierając najtańszą taryfę Economy Basic, możemy zabrać bezpłatnie na pokład samolotu 1 torbę podręczną o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm i wadze do 9 kg. Pasażerom, którzy zdecydują się na zakup taryfy Economy Standard lub Economy Flex, przysługują zaś dwie nieodpłatne sztuki bagażu podręcznego. Różnica polega na tym, że w taryfie Economy Flex druga bezpłatna sztuka bagażu jest nieco większa niż w taryfie Economy Stardard.

*Pasażerowie podróżujący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub do Azerbejdżanu mogą zabrać na pokład tylko damską/męską torbę lub teczkę, torbę na laptopa i torbę dla dziecka. Bagaż podręczny należy nadać bezpłatnie do luku bagażowego.

SkyUp bagaż podręczny - wymiary, waga, liczba sztuk

Czy w SkyUp można mieć przy sobie dodatkowo torebkę lub inny przedmiot osobisty?

Jednym z najczęstszych pytań, które padają przed podróżą różnymi liniami lotniczymi jest to, czy w ramach bezpłatnego limitu bagażu podręcznego można wziąć dodatkowo na pokład damską torebkę, torbę na laptopa, aparat fotograficzny, teczkę z dokumentami itd.

Na stronie linii lotniczych SkyUp opublikowana została informacja, że w przypadku biletów zakupionych po 20.01.2021 r. akcesoria takie jak laptop, odzież wierzchnia, parasol, książka lub czasopismo, a także torba z artykułami zakupionymi w strefie wolnocłowej (od 1.04.2021) będą musiały być umieszczone w torbie/walizce z bagażem podręcznym. Nie wspomniano co prawda o damskiej torebce, lecz sugerujemy, żeby zostawić nieco miejsca w walizce tak, żeby w razie konieczności móc umieścić torebkę w środku.

Limit bagażu rejestrowanego w liniach lotniczych SkyUp

Bezpłatny bagaż rejestrowany przysługuje pasażerom, którzy zakupili bilety w taryfach Economy Stardard i Economy Flex.

Taryfa Economy Standard:

  • 1 sztuka bagażu rejestrowanego na osobę o łącznej sumie wszystkich trzech wymiarów 158 cm i wadze do 23 kg (lub 32 kg dla połączeń do Stambułu ze Lwowa i Odessy)

Taryfa Economy Flex:

  • 1 sztuka bagażu rejestrowanego na osobę o łącznej sumie wszystkich trzech wymiarów 158 cm i wadze do 32 kg.

*W przypadku najtańszej opcji Economy Basic w ramach bezpłatnego limitu można zabrać jedynie 1 sztukę bagażu podręcznego. Opłata za bagaż rejestrowany nie jest zawarta w cenie biletu.

Bagaż podręczny i rejestrowany SkyUp - wymiary i waga

Vasyatka1, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mamy nadzieję, że umieszczone w tym wpisie informacje będą pomocne dla każdego, kto planuje skorzystać z oferty linii lotniczych SkyUp. Jeśli macie w planach polecieć z Katowic do Kijowa i szukacie taniego parkingu przy lotnisku w Pyrzowicach, zapraszamy na EuroParking. Działamy 7 dni w tygodniu i możecie przyjechać do nas o dowolnej godzinie, a my zawieziemy Was bezpośrednio pod drzwi lotniska. Możecie zarezerwować miejsce na parkingu poprzez formularz na stronie, wysłać maila na adres [email protected], a także skontaktować się z nami telefonicznie: +48 607 663 030 lub +48 607 061 644. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *