Bagaż podręczny Buzz – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych Buzz? Ile sztuk bagażu można zabrać na pokład samolotu? Czy warto wykupić dodatkowo opcję pierwszeństwa wejścia na pokład?

Bagaż podręczny Buzz - wymiary i waga

Colin Cooke Photo, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Limit bagażu podręcznego Buzz

Buzz to polskie linie lotnicze, które obsługują loty czarterowe do popularnych wakacyjnych kierunków, a także połączenia regularne w ramach grupy Ryanair. Ilość sztuk bagażu podręcznego, które można zabrać w ramach biletu zakupionego w liniach lotniczych Buzz, uzależniona jest od różnych czynników m.in. rodzaju taryfy, umowy z touroperatorem. Można także wykupić dodatkowo płatną opcję, jaką jest pierwszeństwo wejścia na pokład, która uprawnia do przewozu drugiej sztuki bagażu w kabinie.

Wymiary i waga bagażu podręcznego Buzz

Pasażerowie podróżujący samolotami linii lotniczych Buzz mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm, który zmieści się pod siedzeniem. Nieco większą walizkę kabinową mogą mieć z kolei osoby, które zakupiły bilet za pośrednictwem touroperatora. Klientom biur podróży przysługuje jedna sztuka bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg.

Bagaż podręczny Buzz - wymiary, waga, liczba sztuk

Pierwszeństwo wejścia na pokład Buzz

Opcją dodatkowo płatną jest pierwszeństwo wejścia na pokład, które uprawnia do zabrania dwóch sztuk bagażu podręcznego: większego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg, a także mniejszego o wymiarach nieprzekraczających 40 x 20 x 25 cm. Taki sam limit bagażu obowiązuje osoby, które posiadają Taryfę Zwykłą lub Flexi Plus. Może się zdarzyć, że ze względów operacyjnych pasażer zostanie poproszony o oddanie większego bagażu do luku, więc na wszelki wypadek warto spakować się tak, żeby wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, w tym sprzęt elektroniczny, znalazły się w mniejszej torbie.

Bagaż podręczny Buzz – dodatkowe informacje

Podróżując z małymi dziećmi, warto mieć na uwadze, że jeśli nie mają one wykupionej miejscówki w samolocie, lecz przewożone są na kolanach rodziców, nie przysługuje im bagaż osobny podręczny. Kolejną ważną informacją jest to, że obowiązuje limit sztuk przewożonego w walizce kabinowej sprzętu elektronicznego. Można mieć przy sobie maksymalnie 15 osobistych urządzeń elektronicznych oraz 20 baterii litowych na pasażera. Istnieje możliwość przewożenia na pokładzie samolotu papierosów elektronicznych, lecz zabronione jest korzystanie z nich podczas lotu.

Buzz limit sprzetu eletronicznego

Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się pomocny i rozwiał nieco Wasze wątpliwości. Jeśli macie dodatkowe pytania dotyczące podręcznego bagażu podręcznego w liniach lotniczych Buzz, piszcie śmiało w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć. Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi poradnikami dotyczącymi odprawy bagażowej i kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *