British Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Jakie są maksymalne dopuszczalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych British Airways? Ile sztuk bagażu podręcznego można zabrać na pokład w ramach bezpłatnego limitu? Ile maksymalnie powinien ważyć bagaż rejestrowany w British Airways? Czy podróżując z niemowlętami i małymi dziećmi przysługuje nam dodatkowy bagaż?

Bagaż podręczny i rejestwany w British Airways

Bagaż podręczny British Airways – wymiary, waga, limit ilości sztuk

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych British Airways mogą zabrać na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, na który składają się:

  • 1 walizka kabinowa o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm (22 x 18 x 10in) i wadze do 23 kg (51lb),
  • 1 torba podręczna o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6in) i wadze do 23 kg (51lb).

Oznacza to, że oprócz walizki kabinowej, można zabrać dodatkowo na pokład samolotu damską torebkę lub torbę na laptopa, ewentualnie pokrowiec na aparat, mały plecak z rzeczami osobistymi, bądź inny przedmiot osobisty, który mieści się we wskazanym przez przewoźnika limicie.
Warto zauważyć, że zarówno w przypadku walizki kabinowej, jak i dodatkowej torby podręcznej, limit wagi wynosi aż 23 kg! To znacznie więcej niż w przypadku tanich linii lotniczych jak np. Ryanair czy WizzAir.

British Airways bagaż podręczny

Bagaż rejestrowany British Airways – wymiary i waga

Oprócz bagażu podręcznego (czyli łącznie dwóch toreb o maksymalnej wadze 23 kg każda), podróżujący liniami lotniczymi British Airways mogą w ramach opłaty za bilet nadać jedną sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnych wymiarach 90 x 75 x 43cm (35 x 30 x 17in) i wadze do 23 kg (51lb).

Co w przypadku, gdy przekroczony zostanie limit bagażu?

Jeśli bagaż podręczny przekroczy maksymalne wymiary lub wagę, możemy zostać poproszeni o odprawienie większej torby jako bagażu rejestrowanego. W przypadku, gdy wykorzystaliśmy już przysługujący nam limit 1 sztuki bagażu rejestrowanego, będziemy musieli liczyć się z dopłatą za nadanie dodatkowej walizki.
Jeśli bagaż rejestrowany przekroczy limit wagi (w tym przypadku 23 kg), możemy zostać obciążeni dodatkową opłatą za ciężki bagaż. Limit wagi dotyczy jednej sztuki bagażu i nie można podzielić go na kilka sztuk. Walizki o wadze przekraczającej 32 kg nie są akceptowane przez British Airways.

British Airways bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Dodatkowy bagaż dla dziecka w British Airways

Czy podróżując z dzieckiem, możemy bezpłatnie wziąć dodatkową sztukę bagażu? Według regulaminu British Airways noworodkom, które nie mają przydzielonego własnego miejsca w samolocie i podróżują na kolanach osoby dorosłej, przysługuje dodatkowo jedna sztuka bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze do 23 kg. Z kolei dzieci i niemowlęta, które mają wykupioną miejscówkę w samolocie, mają taki sam limit bezpłatnego bagażu jak dorośli.

Britis Airways - bagaż dla dziecka i niemowlaka

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące limitu bagażu w liniach lotniczych British Airways. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zachęcamy do zadawania ich w komentarzach pod artykułem. Zachęcamy także do przeczytania innych wpisów na blogu: Jak wygląda odprawa bagażowa na lotnisku? oraz Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku – poradnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *