British Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Jakie są maksymalne dopuszczalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych British Airways? Ile sztuk bagażu podręcznego można zabrać na pokład w ramach bezpłatnego limitu? Ile maksymalnie powinien ważyć bagaż rejestrowany w British Airways? Czy podróżując z niemowlętami i małymi dziećmi przysługuje nam dodatkowy bagaż?

Bagaż podręczny i rejestwany w British Airways

Bagaż podręczny British Airways – wymiary, waga, limit ilości sztuk

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych British Airways mogą zabrać na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego, na który składają się:

 • 1 walizka kabinowa o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm (22 x 18 x 10in) i wadze do 23 kg (51lb),
 • 1 torba podręczna o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6in) i wadze do 23 kg (51lb).

Oznacza to, że oprócz walizki kabinowej, można zabrać dodatkowo na pokład samolotu damską torebkę lub torbę na laptopa, ewentualnie pokrowiec na aparat, mały plecak z rzeczami osobistymi, bądź inny przedmiot osobisty, który mieści się we wskazanym przez przewoźnika limicie.
Warto zauważyć, że zarówno w przypadku walizki kabinowej, jak i dodatkowej torby podręcznej, limit wagi wynosi aż 23 kg! To znacznie więcej niż w przypadku tanich linii lotniczych jak np. Ryanair czy WizzAir.

British Airways bagaż podręczny

Bagaż rejestrowany British Airways – wymiary i waga

Oprócz bagażu podręcznego (czyli łącznie dwóch toreb o maksymalnej wadze 23 kg każda), podróżujący liniami lotniczymi British Airways mogą w ramach opłaty za bilet nadać jedną sztukę bagażu rejestrowanego o maksymalnych wymiarach 90 x 75 x 43cm (35 x 30 x 17in) i wadze do 23 kg (51lb).

Co w przypadku, gdy przekroczony zostanie limit bagażu?

Jeśli bagaż podręczny przekroczy maksymalne wymiary lub wagę, możemy zostać poproszeni o odprawienie większej torby jako bagażu rejestrowanego. W przypadku, gdy wykorzystaliśmy już przysługujący nam limit 1 sztuki bagażu rejestrowanego, będziemy musieli liczyć się z dopłatą za nadanie dodatkowej walizki.
Jeśli bagaż rejestrowany przekroczy limit wagi (w tym przypadku 23 kg), możemy zostać obciążeni dodatkową opłatą za ciężki bagaż. Limit wagi dotyczy jednej sztuki bagażu i nie można podzielić go na kilka sztuk. Walizki o wadze przekraczającej 32 kg nie są akceptowane przez British Airways.

British Airways bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Dodatkowy bagaż dla dziecka w British Airways

Czy podróżując z dzieckiem, możemy bezpłatnie wziąć dodatkową sztukę bagażu? Według regulaminu British Airways noworodkom, które nie mają przydzielonego własnego miejsca w samolocie i podróżują na kolanach osoby dorosłej, przysługuje dodatkowo jedna sztuka bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze do 23 kg. Z kolei dzieci i niemowlęta, które mają wykupioną miejscówkę w samolocie, mają taki sam limit bezpłatnego bagażu jak dorośli.

Britis Airways - bagaż dla dziecka i niemowlaka

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące limitu bagażu w liniach lotniczych British Airways. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, zachęcamy do zadawania ich w komentarzach pod artykułem. Zachęcamy także do przeczytania innych wpisów na blogu: Jak wygląda odprawa bagażowa na lotnisku? oraz Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku – poradnik.

3 myśli na “British Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga”

 1. dzień dobry mam pytanie kupiłam bilet w biurze podróży dla 4 osób 2 dorosłych i 2 dzieci lat 16 i 12 z Warszawy do Londynu potem do Toronto. mam pytanie o bagaże jakie możemy wziąść bo pani z biura powiedziała że mam zobaczyć na stronie British airways a tam są 3 bagaże każdy po 23 kilo proszę o pomoc. lecimy 13 czerwca. pozdrawiam.

 2. Andrzej Komorowski

  Dzień Dobry. Na Waszej stronie podanie bagaż podręczny oraz torba damska lub laptop mogą ważył , każdy po 23 kg. Podczas gdy na innej stronie BA podano że łączna waga obu tych przedmiotów może ważyć 23kg.
  co jest więc prawdziwe?
  Swoją drogą inne linie mają limity do 8kg na bagaż podręczny czy nie ma tu pomylkiz tymi23 kg?

  1. Takie informacje podane są na stronie internetowej British Airways, więc zakładamy, że jest to pewne źródło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *