Croatia Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych Croatia Airlines? Ile sztuk bagażu można zabrać na pokład w ramach bezpłatnego limitu? Czy oprócz walizki kabinowej można mieć przy sobie damską torebkę, torbę na laptopa lub inny przedmiot osobisty? Co z wózkiem dziecięcym lub fotelikiem samochodowym?

Bagaż podręczny Croatia Airlines – wymiary i waga

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych Croatia Airlines jest zależny od klasy, którą podróżujemy. Pasażerowie, którzy wykupili bilety w klasie Economy, mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 8 kg.

Decydując się na podróż w klasie Business, można zabrać dwie sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm lub 57 x 54 x 15 cm (np. składana torba na ubrania). Waga pojedynczej walizki lub torby nie może przekroczyć 8 kg. W wyjątkowych przypadkach, w zależności od typu samolotu, limit bagażu podręcznego dla klasy Business może być także ograniczony do jednej sztuki.

Croatia Airlines - bagaż podręczny i dodatkowy przedmiot osobisty

Dodatkowy przedmiot osobisty w Croatia Airlines

Oprócz walizki kabinowej lub torby podróżnej, która traktowana jest jako bagaż podręczny, na pokład samolotu Croatia Airlines można zabrać dodatkowo jeden przedmiot osobisty o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 10 cm. Może być to damska torebka, mały plecak, torba na laptopa, pokrowiec na aparat fotograficzny lub inna rzecz, która zmieści się w wyznaczonym limicie. W przypadku dodatkowego przedmiotu osobistego te same zasady dotyczą pasażerów podróżujących w klasie Economy i w klasie Business.

Wózek dziecięcy i jedzenie dla niemowląt

Osoby, które podróżują z niemowlętami do 2 roku życia, oprócz standardowego bagażu podręcznego i przedmiotu osobistego, mogą zabrać dodatkowo jedzenie, które dziecko będzie spożywało podczas lotu oraz jeden wózek dziecięcy/fotelik samochodowy/nosidełko. Dzieciom do lat 4 przysługuje bezpłatnie jeden wózek spacerowy.

Wózki, foteliki lub nosidełka należy zdać przy bramce, lub przed wejściem na pokład samolotu, aby można je było zapakować do luku bagażowego. Fotelik samochodowy można zabrać na pokład samolotu tylko wówczas, gdy pasażer wykupił dodatkowe miejsce dla dziecka.

Bagaż podręczny Croatia Airlines - wózek dziecięcy i jedzenie dla niemowląt

Radzimy, żeby przed podróżą dokładnie sprawdzić, czy bagaż podręczny mieści się w wyznaczonym przez Croatia Airlines limicie. Walizki, które przekroczą dopuszczalną wagę i wymiary, zostaną bowiem umieszczone w luku bagażowym, a pasażer może zostać obciążony dodatkową opłatą za bagaż rejestrowany. Zachęcamy także do zapoznania się z zasadami dotyczącymi przewozu płynów w bagażu podręcznym oraz listą przedmiotów, których nie można przewozić na pokładzie samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *