Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Udało Ci się kupić tanie bilety lotnicze i zastanawiasz się, jak spakować wszystko, co niezbędne do małego bagażu podręcznego? Chcesz zabrać żel pod prysznic, szampon do włosów i inne kosmetyki, lecz nie masz pojęcia, czy w ogóle jest taka możliwość? Postaramy się podpowiedzieć i doradzić, jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym, żeby bez problemu przeszedł on kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku.

Kosmetyki w bagażu podręcznym - jak przewozić

Kosmetyki w bagażu podręcznym – jak przewozić?

Kosmetyki w samolocie mogą być przewożone zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. O ile w przypadku walizki, która trafia do luku bagażowego, nie musimy się martwić o to, czy żele pod prysznic, szampony, pianki i inne kosmetyki mieszczą się w limicie 100 ml, nieco inaczej sprawa wygląda z bagażem podręcznym. Zanim spakujesz płynne kosmetyki do walizki kabinowej, zapoznaj się więc z zasadami ich przewozu.

Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? Po pierwsze, wszystkie kosmetyki o konsystencji płynnej, czyli emulsje, żele, pasty, aerozole, muszą być przewożone w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 ml każdy. Po drugie, pojemniki muszą zmieścić się do przezroczystej, zamykanej torebki o pojemności 1 litra i wymiarach podanych przez linie lotnicze. W przypadku popularnych przewoźników jak Ryanair i WizzAir maksymalne wymiary torebki na kosmetyki płynne to 20 cm x 20 cm.

Kosmetyki w bagażu podręcznym - poradnik

Podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, należy wyjąć torebkę z płynami z walizki podręcznej, żeby została oddzielnie prześwietlona. Najlepiej jest więc umieścić ją gdzieś na wierzchu. Pakując się do bagażu podręcznego, warto pamiętać o tych wszystkich wytycznych. Nie próbuj zabierać płynów o pojemności przekraczającej 100 ml. Wszelkie żele pod prysznic, szampony, perfumy i inne tego produkty w większych niż dozwolone opakowaniach zostaną zutylizowane przez pracowników lotniska! Trafią przy odprawie do kosza na śmieci i nie będziesz mógł już ich odzyskać.

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego – wskazówki

Nie masz pojęcia jak spakować wszystko, co niezbędne do małej torebki o pojemności 1 litra? Bez paniki, to da się zrobić! Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać. Na początek musisz zastanowić się, które kosmetyki są Ci faktycznie niezbędne, a bez których dasz radę się obejść lub ewentualnie możesz dokupić je później, gdy już będziesz na miejscu.

Dobrym pomysłem jest zrobienie listy produktów, które chcesz zabrać na wyjazd. Teraz możesz przyjrzeć się zapisanym pozycjom i zastanowić się, czy faktycznie są Ci one niezbędne. Żel pod prysznic? Możesz kupić go na miejscu lub zwyczajnie zabrać kostkę mydła i problem z głowy. Dezodorant do ciała? Zamiast w aerozolu lub w kulce, wybierz ten w sztyfcie. Wtedy nie musisz go umieszczać w torebce z płynami i możesz wykorzystać to miejsce na swój ulubiony krem lub inny kosmetyk.

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Jeśli chodzi o pianki do golenia czy pasty do zębów, w większości drogerii można kupić miniaturowe wersje kosmetyków do samolotu, które bez problemu przejdą kontrolę bezpieczeństwa. W małych opakowaniach dostępne są także szampony do włosów, odżywki, płyny micelarne, toniki do twarzy i wiele, wiele innych.

Niestety, większość z Was pewnie zauważyła, że ceny takich miniaturek bywają wysokie. Wybór mimo wszystko też jest dość ograniczony. W dodatku każdy z nas ma swoje ulubione produkty, bez których nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup w drogerii pustych opakowań do przewozu płynów w samolocie, a następnie przelanie do nich własnych kosmetyków. Naszym zdaniem jest to dużo tańsza i bardziej komfortowa opcja.

Kosmetyki w bagażu podręcznym - jak przewozić?

Uwaga na niektóre kosmetyki! Tusze do rzęs, eyelinery, cienie do powiek w postaci żelu, lakiery do paznokci, podkłady do makijażu i błyszczyki zaliczane są do płynów, więc jeśli planujecie przewozić tego typu produkty w bagażu podręcznym, musicie umieścić je w przezroczystej torebce.

Gdzie kupić torebkę na kosmetyki do samolotu?

Lista zrobiona, niepotrzebne rzeczy skreślone, reszta kosmetyków kupiona w wersji mini lub przelana do małych pojemników? Udało się! Teraz trzeba to tylko zapakować do przezroczystej, zamykanej torebki o pojemności 1 litra i wymiarach 20 cm x 20 cm. Tylko gdzie taką kupić?

Na niektórych lotniskach torebki na płyny można pobrać bezpłatnie. Nie polecamy jednak tego rozwiązania, bo może się okazać, że torebki raz są, a raz ich nie ma. Można też skorzystać z przezroczystej “kosmetyczki”, która sprzedawana jest wraz z opakowaniami na płyny do samolotu. Nie zawsze jednak jej wymiary będą odpowiadały limitom określonym przez linie lotnicze. Może się na przykład okazać, że w rzeczywistości możemy wziąć trochę większy woreczek i zmieszczą nam się dodatkowe kosmetyki.

Gdzie w takim razie kupić torebkę na kosmetyki do samolotu? W supermarkecie! Z własnego doświadczenia możemy podpowiedzieć, że najlepiej do tego celu sprawdzają się zamykane strunowe foliowe torebki na mrożonki. Wybierzcie takie, których wymiary nie przekraczają 20 cm x 20 cm.

Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Mamy nadzieję, że udało nam się pomóc i teraz bez problemu spakujecie kosmetyki do bagażu podręcznego. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania lub sugestie, piszcie śmiało w komentarzach! Polecamy także nasze wcześniejsze wpisy dotyczące jedzenia w bagażu podręcznym oraz przedmiotów, których nie można wnosić na pokład samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *