Smartwings: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego oraz rejestrowanego w liniach lotniczych Smartwings? Ile sztuk bagażu można zabrać na pokład? Czy oprócz walizki kabinowej można mieć przy sobie dodatkowy przedmiot osobisty jak laptop lub damska torebka? Czy przysługuje dodatkowy bagaż dla niemowląt? Co w przypadku, gdy zostanie przekroczony limit bagażu?

Smartwings: bagaż podręczny i rejestrowany - wymiary i waga

Pedro Aragão, CC BY-SA 3.0 GFDL, via Wikimedia Commons

Bagaż podręczny Smartwings: wymiary i waga

Pasażerowie podróżujący samolotami linii lotniczych Smartwings mogą zabrać na pokład bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm i wadze do 8 kg. Limit sztuk bagażu uzależniony jest od wybranej taryfy. Jedna sztuka bagażu podręcznego przysługuje w przypadku taryfy Economy Lite, Economy Plus oraz Economy Flex. Osoby podróżujące klasą Business Lite lub Business mogą mieć przy sobie dwie sztuki bagażu podręcznego.

Smartwings: bagaż podręczny - wymiary, waga, limit

Jako bagaż podręczny przewożone mogą być również instrumenty muzyczne, których waga nie przekracza 8 kg i ich maksymalne wymiary to: długość 90 cm, szerokość 35 cm oraz głębokość 20 cm. Wymiary obejmują opakowanie na instrument. Pasażerowie mogą zabrać na pokład także kule ortopedyczne oraz inne urządzenia pomocnicze jak wózek inwalidzki, który zostanie przetransportowany do ładowni.

W przypadku dzieci do 2 roku życia, które podróżują na kolanach dorosłych nie przysługuje dodatkowy bagaż podręczny. Jednakże, jeżeli taryfa dorosłego pasażera w tej samej rezerwacji obejmuje bagaż rejestrowany, dziecko do 2 roku życia może posiadać dodatkowo jeden bagaż rejestrowany o maksymalnych łącznych wymiarach 115 cm (długość, szerokość, wysokość) oraz wadze do 10 kg.

Czy w Smartwings można zabrać dodatkowo do samolotu torebkę?

Wiele osób pyta o to, czy w Smartwings można oprócz bagażu podręcznego mieć przy sobie dodatkowy przedmiot osobisty jak damska torebka, torba na laptopa czy pokrowiec na aparat fotograficzny. Odpowiedź w tym przypadku nie jest jednoznaczna, ponieważ możliwość przewozu na pokładzie samolotu dodatkowego bagażu osobistego uzależniona jest od tego, jaką taryfę wybraliśmy.

Smartwings torebka do samolotu

Podróżując w taryfie Economy Plus, Economy Flex, Business Lite i Business oprócz standardowego bagażu podręcznego, możemy zabrać na pokład dodatkowy bagaż osobisty, do którego zaliczamy m.in. damską torebkę lub laptop. Maksymalne wymiary takiego bagażu to 40 x 30 x 15 cm, przy dopuszczalnym limicie wagi 3 kg. W taryfie Economy Lite nie przysługuje dodatkowy bagaż osobisty.

Co w przypadku, gdy zostanie przekroczony limit bagażu podręcznego?

Jeżeli bagaż podręczny lub dodatkowy bagaż osobisty przekraczają maksymalną liczbę, wymiary lub wagę, trafią do ładowni samolotu i będą przewożone jako bagaż rejestrowany za dodatkową opłatą według cennika Smartwings. Łączenie wag bagażu nie jest dozwolone, więc warto przy pakowaniu walizek kontrolować, czy nie został przekroczony limit.

Bagaż rejestrowany Smartwings: wymiary i waga

Bagaż rejestrowany przewożony jest w przedziale ładunkowym samolotu i ze względów technicznych nie może przekraczać 32 kg wagi oraz 250 cm całkowitego wymiaru. Przez wymiar całkowity bagażu rozumiemy sumę jego długości, szerokości oraz wysokości, obejmujące także uchwyty, kieszenie boczne oraz koła. W przypadku przekroczenia bezpłatnych limitów bagażu, doliczana jest dodatkowa opłata według cennika Smartwings.

Pasażerowie, którzy wykupili bilety w taryfie Economy Plus lub Economy Flex, mogą nadać jedną sztukę bagażu rejestrowanego. Osobom podróżującym w klasie Business Lite i Business przysługują dwie sztuki bagażu. W przypadku taryfy Economy Lite cena biletu nie obejmuje bagażu rejestrowanego, jest on więc opcją dodatkowo płatną.

Smartwings limit bagażu podręcznego i rejetrowanego

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości dotyczące przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego w liniach lotniczych Smartwings. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, zapraszamy do komentowania pod wpisem. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi tekstami na naszym blogu, jak np. Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? lub Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym? Mamy nadzieję, że będą one dla Was przydatne i pomocne.

3 myśli na “Smartwings: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga”

  1. Bożena Głubowicz tel.692440550

    Dzień dobry ,zostawione zeczy w samolocie tzn.reklamowka ze słodyczami jak mogę się skontaktować. Przylot z Marsa Alam 23.10.godz 9 był opóźniony 40 min tv smartwing.Bardzo proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *