Wizz Air: podróż z niemowlętami i małymi dziećmi – opłaty, warunki, dodatkowy bagaż

Ile trzeba zapłacić za bilet dla dziecka w Wizz Air? Czy w przypadku podróży z niemowlakiem przysługuje dodatkowy bezpłatny bagaż podręczny? Czy można zabrać na pokład jedzenie i napoje dla dziecka? Co z wózkiem, fotelikiem i innymi akcesoriami dziecięcymi? Czy to prawda, że podróżując z dzieckiem do 2 lat mamy zapewnione bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład w Wizz Air?

Podróż z niemowlętami i małymi dziećmi w WizzAir - cena biletu, dodatkowy bagaż, wózek

Podróż z niemowlętami i małymi dziećmi w Wizz Air – opłaty

Podróżując liniami lotniczymi Wizz Air należy liczyć się z faktem, że dla dziecka od 2 lat należy wykupić taki sam bilet, jak dla osoby dorosłej. Niestety, nie obowiązują żadne ulgi czy zniżki na lot.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku niemowląt w wieku od 14 dni do 2 lat. Mogą one podróżować na kolanach rodzica lub innej dorosłej osoby towarzyszącej za dodatkową opłatą w wysokości 138 zł za lot w jedną stronę. Opłata ta jest stała i nie obowiązują tu żadne zniżki czy promocje. Może wiec zdarzyć się, że dorosły wykupił w okazyjnej cenie bilet za 49 zł, lecz za towzrzyszące mu podczas lotu niemowlę, które nie ma swojego miejsca i siedzi na kolanach, musi zapłacić ponad dwa razy tyle.

Warto pamiętać o tym, że rezerwacja biletu przez telecentrum Wizz Air wiąże się z dodatkowymi kosztami. Chcąc ich uniknąć, najlepiej dokonać transakcji przez Internet.

Lot z małym dzieckiem w Wizz Air: co można zabrać na pokład?

Podróżując z małym dzieckiem, można zabrać dodatkowy przedmiot osobisty o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm, w którym umieścimy pieluszki (jedna na każdą godzinę podróży), chusteczki nawilżane dla niemowląt, ubrania na zmianę, dodatkowe smoczki lub małe zabawki. Co istotne, dozwolony jest przewóz jedzenia i napojów dla dziecka, które powinny być zapakowane zgodnie z przepisami bezpieczeństwa.

Wizz Air - lot z niemowlakiem lub małym dzieckiem (cena, zasady, pytania)

Czy w Wizz Air można przewozić bezpłatnie fotelik dla dziecka?

Niemowlę nie ma przydzielonego miejsca w samolocie, podróżuje na kolanach osoby dorosłej. Warto zaznaczyć, że na kolanach może siedzieć tylko jedno niemowlę. Foteliki samochodowe ustawiane tyłem do kierunku jazdy można wnieść na pokład tylko pod warunkiem wykupienia dodatkowego miejsca.

Miejscem odpowiednim do umieszczenia fotelika dla niemowląt jest miejsce przy oknie, a miejsce obok musi zajmować osoba sprawna fizycznie w wieku co najmniej 16 lat, która odpowiada za dziecko. Fotelika nie można umieszczać w rzędach z wyjściem awaryjnym ani w rzędach, które znajdują się bezpośrednio przed lub za tymi rzędami. Co więcej, fotelik musi być wyposażony w zasuwkę umożliwiającą bezpieczne zamocowanie z użyciem pasa bezpieczeństwa pasażera.

Co z wózkiem dziecięcym?

Podróżując z niemowlakiem można przewieźć bezpłatnie składany wózek spacerowy. Ze spacerówki można korzystać aż do drzwi samolotu (w rękawie lotniczym) lub schodów prowadzących na pokład. Następnie wózek zostanie umieszczony przez pracownika Wizz Air w luku bagażowym.

Bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład z niemowlakiem w Wizz Air

Aby lot osób podróżujących z małymi dziećmi był bardziej komfortowy, Wizz Air oferuje bezpłatne pierwszeństwo wejścia na pokład dla 2 dorosłych i nieograniczonej liczny dzieci na 1 niemowlę. W praktyce oznacza to, że usługą tą objęta jest cała rodzina. Więcej o pierwszeństwie wejścia na pokład w Wizz Air przeczytacie tu: Wizz Priority – czy warto wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład w Wizz Air?

Podróż z niemowlętami i małymi dziećmi w WizzAir - cena biletu, porady, pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowy bagaż

Mamy nadzieję, że udało nam się nieco rozwiać Wasze wątpliwości. Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania dotyczące podróży z małymi dziećmi i niemowlętami w Wizz Air, piszcie śmiało w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć. Będziemy także wdzięczni, jeśli zechcecie się podzielić z nami swoimi sugestiami i spostrzeżeniami.

Jeśli w najbliższym czasie planujecie lot z Katowic, zapraszamy serdecznie na nasz parking przy lotnisku w Pyrzowicach. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu +48 607 663 030 lub +48 607 061 644, mailowo [email protected] lub poprzez formularz na stronie.

6 myśli na “Wizz Air: podróż z niemowlętami i małymi dziećmi – opłaty, warunki, dodatkowy bagaż”

  1. A co z fotelikiem Jeśli nie chcemy go brać na podkład tylko nadać jako bagaz ? Czy obowiązuje taka sama opłata jak za walizkę?

    1. Mam taki sam problem. Nigdzie nie można znaleźć info na ten temat. Widzę, że pisała Pani rok temu, to może już Pani wie? 😊

  2. Mam takie samo pytanie – jaką opcję wykupić/wybrać w wizzair, aby móc nadać do luku bagażowego fotelik samochodowy dla 5-cio latka?

  3. Wózek spacerowy

    Dołączam się do pytania, chce lecieć z bliźniakami, którzy mają dwa lata i trzy miesiące, mają jeden wózek składany podwójny. Czy mogę go zabrać bezpłatne jak zawsze do tej pory póki nie skończyli dwóch lat? Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *