Wizz Air: przewóz urządzeń elektronicznych na pokładzie samolotu

Czy podczas lotu samolotem Wizz Air można pracować na laptopie, korzystać z telefonu komórkowego, czytnika i innych urządzeń elektronicznych? Czy dozwolone jest przewożenie e-papierosów i dronów? Co w przypadku, gdy pasażer posiada rozrusznik serca, aparat słuchowy lub inne wszczepione urządzenie medyczne?

Przewóz sprzętu elektronicznego na pokładzie Wizz Air

Korzystanie z urządzeń elektronicznych na pokładzie Wizz Air

Linie lotnicze Wizz Air zezwalają na korzystanie na pokładzie z przenośnych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, tablety, telefony komórkowe, czytniki elektroniczne z zastrzeżeniem, że powinny być one przestawione w tryb samolotowy. Jeśli aktywowanie trybu samolotowego z jakiegoś powodu jest niemożliwe, urządzenie będzie musiało zostać wyłączone. Ze względów bezpieczeństwa podczas startu i lądowania należy schować duże urządzenia elektroniczne, takie jak laptopy. Co więcej, podczas nadawania komunikatów pasażerowie nie mogą mieć założonych słuchawek.

Laptop i słuchawki Wizz Air

Niektóre urządzenia elektroniczne mogą być używane przez cały czas lotu bez żadnych ograniczeń. Są to rozruszniki serca, aparaty słuchowe, implanty medyczne oraz elektroniczne stymulatory nerwów.

Wizz Air: czy można przewozić e-papierosy w samolocie?

Papierosy elektroniczne, e-cygara i różnego typu inhalatory do użytku osobistego, które zawierają baterie, można przewozić wyłącznie w bagażu podręcznym. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest umieszczanie takich urządzeń w bagażu rejestrowanym, więc odradzamy pakowanie ich do walizki. Na pokładzie samolotu Wizz Air nie można palić e-papierosów ani ich ładować. Należy także podjąć środki uniemożliwiające ich przypadkowe uruchomienie.

Czy w samolocie Wizz Air można przewieźć drona?

Jakiś czas temu pisaliśmy o ogólnych zasadach dotyczących przewozu dronów w samolocie: Dron w samolocie: jak go przewozić? Niestety, obecnie linie lotnicze Wizz Air nie zezwalają na transport tego typu urządzeń zarówno w bagażu rejestrowanym, jak i na pokładzie samolotu.

Dron w samolocie: jak go przewozić?

Czy mieliście kiedyś problem z przewozem sprzętu elektronicznego w Wizz Air lub w innych liniach lotniczych? Z jakich urządzeń elektronicznych najczęściej korzystacie podczas lotu?

1 myśl na “Wizz Air: przewóz urządzeń elektronicznych na pokładzie samolotu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *