Bagaż podręczny Air France – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych Air France? Ile sztuk bagażu można zabrać na pokład? Czy oprócz podręcznej walizki można mieć przy sobie także torebkę lub inny przedmiot osobisty? Co z wózkiem dziecięcym lub fotelikiem?

Bagaż podręczny Air france - wymiary i waga

Bagaż podręczny Air France – ile sztuk?

Ilość sztuk bagażu podręcznego, jaki jedna osoba może wnieść na pokład samolotu Air France zależna jest od klasy podróży. Pasażerowie podróżujący klasą Economy, mogą wziąć z sobą 1 sztukę bagażu podręcznego i 1 przedmiot osobisty. 2 sztuki bagażu i 1 przedmiot osobisty przysługują natomiast osobom, które wykupiły bilet w klasie Premium Economy, Business lub La Première.

Wymiary bagażu podręcznego Air France

Maksymalne dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego w liniach lotniczych Air France wynoszą 55 x 35 x 25 cm. Należy wliczyć do nich wystające elementy, takie jak rączka, kółka oraz kieszenie walizki. Jeżeli walizka jest większa, trafi do luku bagażowego, za co może zostać naliczona dodatkowa opłata.

Bagaż podręczny Air France - wymiary

Bagaż podręczny Air France – wymiary. Źródło: airfrance.pl

Bagaż podręczny Air France – limit wagi

Podobnie, jak w przypadku liczby sztuk bagażu podręcznego, jego maksymalna waga zależy od tego, jaką klasą podróżujemy. W klasie Economy limit ten wynosi 12 kg (1 walizka kabinowa + 1 przedmiot osobisty), z kolei kupując bilet Premium Economy, Business lub La Première można zabrać na pokład bagaż podręczny o wadze do 18 kg (2 walizki kabinowe + 1 przedmiot osobisty).

Torebka i inne przedmioty osobiste w Air France

Oprócz podręcznej walizki, na pokład samolotu Air France można wnieść nieodpłatnie 1 przedmiot osobisty, którego wymiary nie przekraczają 40 x 30 x 15 cm. Może być to damska torebka, teczka, torba na laptopa, aparat lub inne urządzenie elektroniczne. Przedmiot ten powinien zmieścić się pod siedzeniem przed nami.
W przypadku linii lotniczych Air France, można nieodpłatnie zabrać na pokład także kurtkę, płaszcz lub inne okrycie wierzchnie, parasol, przedmioty zakupione w strefie wolnocłowej, a także akcesoria dla dzieci, takie jak składany wózek, fotelik samochodowy, torba na pieluchy.

Bagaż podręczny Air France a kosmetyki i substancje płynne

W bagażu podręcznym można przewozić płyny, pasty i kremy pod warunkiem, że wszystkie pojemniki zostaną umieszczone w przezroczystej, zamykanej plastikowej torebce o maksymalnych wymiarach 20 x 20 cm. Dozwolone są wyłącznie pojemniki o objętości do 100 ml, a całość nie może przekroczyć 1 litra. Czytaj więcej: Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Air France bagaż podręczny - limit, wymiary, waga
Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na ewentualne pytania. Jeśli chcielibyście się czegoś jeszcze dowiedzieć lub podzielić się własnymi spostrzeżeniami, będzie nam miło, jeśli zostawicie komentarz. Zachęcamy także do przeczytania innych wpisów na naszym blogu, z których dowiecie się m.in. czy można spakować własne jedzenie do bagażu podręcznego lub czego nie wolno przewozić na pokładzie samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *