Bagaż podręczny easyJet – wymiary i waga

Jaki limit bagażu podręcznego obowiązuje w tanich liniach lotniczych easyJet? Jakie są maksymalne wymiary i waga walizki kabinowej, którą możemy zabrać na pokład w cenie biletu? Czy w easyJet można mieć przy sobie dodatkową torebkę lub torbę na laptopa?

Bagaż podręczny EasyJet - wymiary i waga

EasyJet, brytyjskie tanie linie lotnicze

W dobie tanich linii lotniczych i popularyzacji turystyki, coraz więcej osób przekonuje się do podróży na własną rękę. Czasami kupując w okazyjnej cenie bilet, można zwiedzić bowiem ciekawe miejsca za stosunkowo niewielkie pieniądze. W Polsce najczęściej latamy liniami WizzAir i Ryanair. Bardzo atrakcyjne ceny biletów lotniczych oferuje także easyJet.

Korzystając z usług tanich linii lotniczych wiele osób zamiast płacić dodatkowo za bagaż rejestrowany, decyduje się na zabranie samego tylko bagażu podręcznego. Wówczas duże znaczenie ma dla podróżnych fakt, jakie są maksymalne wymiary i waga walizki kabinowej. Jak to wygląda w przypadku linii easyJet?

easyJet bezpłatny bagaż podręczny wymiary i waga

Arpingstone, Public domain, via Wikimedia Commons

Wymiary i waga bagażu podręcznego easyJet

W standardowej taryfie podróżując liniami lotniczymi easyJet możemy mieć przy sobie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 56x45x25 cm (w tym kółka, rączki i kieszenie walizki). Nie ma natomiast limitu wagi. Przewoźnik w swoim regulaminie pisze tylko, że waga bagażu podręcznego powinna mieścić się w “rozsądnych granicach”.

EasyJet zastrzega sobie także także prawo do umieszczenia walizki podręcznej w luku bagażowym, jeśli zajdzie taka konieczność. Przewoźnik uzasadnia takie postępowanie ograniczoną ilością miejsca na pokładzie samolotu.

Wymiary i waga bezpłatnego bagażu podręcznego easyJet.

Czy podróżując liniami easyJet można mieć przy sobie dodatkową torebkę lub torbę na laptopa?

W liniach lotniczych easyJet decydując się na standardową taryfę, nie można zabrać dodatkowo żadnej torebki, torby na laptopa ani teczki. Wszystkie te rzeczy powinny zmieścić się w jednej walizce podręcznej o wymiarach 56x45x25 cm.

Dodatkowy bagaż podręczny o wymiarach 45x36x20 cm przysługuje tylko pasażerom, którzy są posiadaczami karty easyJet Plus, zakupili taryfę Flexi, zapłacili dodatkowo za miejsce z przodu samolotu lub miejsce z dodatkową przestrzenią na nogi.

EasyJet: czy można zabrać dodatkowo na pokład torebkę lub torbę na laptopa?

Co jeśli bagaż podręczny nie mieści się w limitach easyJet?

Jeśli bagaż podręczny przekracza ustalone wymiary lub jest go zbyt dużo, należy nadać go jako bagaż rejestrowany. Wówczas pasażer będzie musiał uiścić opłatę za każdą sztukę bagażu rejestrowanego oraz za każdy kilogram nadbagażu.

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny. Jeśli macie jakieś wątpliwości lub dodatkowe pytania, piszcie śmiało w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

2 myśli na “Bagaż podręczny easyJet – wymiary i waga”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *