Bagaż podręczny Eurowings – wymiary i waga

Eurowings to popularne niemieckie linie lotnicze, które oferują połączenia do wielu miast w Europie. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego Eurowings? Ile sztuk bagażu podręcznego przysługuje w przypadku wykupienia biletu w taryfach Basic, Smart i BIZclass?

Eurowings: bagaż podręczny - wymiary i waga

Wymiary małego bagaży podręcznego Eurowings

Niezależnie od wykupionej taryfy, każdy pasażer korzystający z usług linii lotniczych Eurowings może zabrać na pokład jeden mały bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 25 cm. Może być to na przykład niewielka walizka kabinowa, plecak, torba na laptopa, pokrowiec na aparat, czy też damska torebka. Mały bagaż podręczny Eurowings nie ma określonego limitu wagi. Osoby podróżujące z niemowlęciem do 24 miesiąca życia, które podczas lotu siedzi na kolanach opiekuna, mogą zabrać bezpłatnie drugi dodatkowy bagaż podręczny o identycznych wymiarach 40 x 30 x 25 cm.

Duży bagaż podręczny Eurowings – wymiary i waga

Maksymalne wymiary dużego bagażu podręcznego Eurowings to 55 x 40 x 23 cm, a limit wagi wynosi 8 kg na jedną walizkę. W przypadku niskobudżetowej taryfy Basic, bagaż podręczny jest opcją dodatkowo płatną. Cena takiego bagażu jest zależna od kierunku lotu i wynosi minimum 19 euro (16 funtów). W pozostałych taryfach duży bagaż podręczny Eurowings wliczony jest w koszt biletu, więc nie trzeba za niego dodatkowo płacić. Każdy pasażer podróżujący w taryfie Smart może zabrać na pokład jedną sztukę dużego bagażu podręcznego, a w taryfie BIZclassdwie sztuki.

Eurowings bagaż podręczny - wymiary i waga

Bagaż podręczny Eurowings – dodatkowe informacje

Bagaż podręczny musi zmieścić się w wyznaczonym przez Eurowings limicie. Jeśli walizka przekroczy maksymalne wymiary i wagę, pasażer zostanie obciążony dodatkową opłatą, a bagaż zamiast na pokład trafi do ładowni samolotu. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek na lotnisku, radzimy upewnić się przed podróżą, czy bagaż spełnia określone przez przewoźnika wytyczne.

Należy pamiętać, że przewóz niektórych przedmiotów w bagażu podręcznym jest zabroniony. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym wpisie: Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym? Warto zapoznać się także z zasadami przewozu płynów na pokładzie samolotu. W tym celu odsyłamy do artykułów na blogu: Czy można zabrać własne picie do samolotu? oraz Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Oprócz małego i dużego bagażu podręcznego, na pokład samolotu Eurowings można zabrać torbę z zakupami wolnocłowymi. Reklamówkę należy umieścić w wolnym miejscu pod poprzedzającym siedzeniem.

Bagaż podręczny Eurowings – wymiary i waga

Mamy nadzieję, że w sposób jasny i szczegółowy opisaliśmy kwestię przewozu bagażu podręcznego w liniach lotniczych Eurowings. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, zachęcamy do zostawienia komentarza pod wpisem. Życzymy miłej podróży i zapraszamy na Euro Parking Pyrzowice przy lotnisku w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *