Bagaż podręczny Jet2.com – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i limit wagi bagażu podręcznego w liniach lotniczych Jet2.com? Czy oprócz kabinowej walizki można zabrać bezpłatnie damską torebkę, torbę na laptopa lub inny przedmiot osobisty? Czy podróżując liniami lotniczymi Jet2.com możemy zostać poproszeni o umieszczenie bagażu podręcznego w luku samolotu?

Jet2.com: bagaż podręczny – wymiary i waga

Pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych Jet2.com mogą bezpłatnie zabrać na pokład samolotu jedną walizkę kabinową o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm. Limit wagi bagażu podręcznego Jet2.com wynosi 10 kg. Jeśli którykolwiek z podanych wymiarów zostanie przekroczony, należy liczyć się z koniecznością nadania bagażu jako rejestrowany, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Czy w Jet2.com można zabrać dodatkowo torebkę?

Tak, linie lotnicze Jet2.com dopuszczają bezpłatne zabranie na pokład samolotu małego przedmiotu osobistego, którym może być np. damska torebka, torba na laptopa, pokrowiec na aparat czy torba z zakupami ze strefy wolnocłowej. W tym przypadku przewoźnik nie podaje dokładnych wymiarów ani limitu wagi. Warunkiem jest, żeby przedmiot ten zmieścił się pod siedzeniem samolotu.

Bagaż podręczny Jet2 com wymiary i waga

Jet2.com: przewóz substancji płynnych w bagażu podręcznym

Przewożąc kosmetyki i różnego rodzaju substancje płynne w bagażu podręcznym, należy mieć na względzie limity obowiązujące przy kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Wszystkie płyny, aerozole i żele muszą być umieszczone w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml/ szt. oraz zapakowane do jednej zamykanej, przezroczystej torebki o pojemności nie przekraczającej 1 l. Czytaj więcej: Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? oraz Czy można zabrać własne picie do samolotu?

Czy możemy zostać poproszeni o oddanie bagażu podręcznego do luku?

Tak, przewoźnik zastrzega sobie prawo do tego, żeby umieścić część bagaży podręcznych w luku. Jeśli ze względów operacyjnych lub z uwagi na ograniczoną pojemność na pokładzie samolotu zaistnieje konieczność oddania walizki kabinowej do ładowni samolotu, zostaniemy poproszeni o usunięcie z niej wszystkich cennych przedmiotów. Wszelkie dokumenty podróżne, pieniądze, lekarstwa, klucze, a także zapasowe baterie litowe i wszystkie elementy elektroniczne je zawierające będą musiały zostać wyjęte z bagażu podręcznego i zabrane na pokład samolotu.

Gwarantowany Bagaż Kabinowy w Jet2.com

Jeśli komuś zależy na tym, żeby mieć bagaż podręczny przy sobie, istnieje opcja rezerwacji Gwarantowanego Bagażu Kabinowego za dodatkową opłatą. Wykupując tę usługę, nie zostaniemy poproszeni o oddanie walizki do luku samolotu. Wyjątkiem są względy operacyjne oraz przekroczenie ustalonego przez Jet2.com limitu bagażu podręcznego (liczba sztuk, wymiary, waga).

Jet2.com bagaż podręczny - wymiary i waga

AlfvanBeem, CC0, via Wikimedia Commons

Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się pomocny. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do pozostawienia komentarza pod artykułem. Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy na Euro Parking w Pyrzowicach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *