Bagaż podręczny Wizz Air 2018 – wymiary i waga

Kupiłeś tani bilet lotniczy Wizz Air i chciałbyś dowiedzieć się, jak duży bagaż podręczny możesz z sobą zabrać bez dodatkowych opłat? Zastanawiasz się, czy oprócz małej walizki możesz mieć przy sobie torebkę lub aparat? A może szukasz informacji o tym, jaka jest maksymalna dopuszczalna waga bagażu podręcznego Wizz Air? Postaramy się rozwiać nieco wątpliwości i odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

 

Aktualizacja!!!

Zmiany w Wizz Air: bagaż podręczny 2018

 

Nowe wymiary bagażu podręcznego Wizz Air 2018

Od 29 października 2017 roku miała miejsce prawdziwa rewolucja: zmianie uległy maksymalne wymiary bagażu podręcznego Wizz Air. Do tej pory na pokład bezpłatnie można było wnieść tzw. mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm można było zabrać po uiszczeniu dodatkowej opłaty, która obliczana była na podstawie długości trasy.

Pasażerowie latający linią Wizz Air często narzekali na to, że w innych tanich liniach lotniczych, takich jak chociażby Ryanair, w cenie biletu można było wziąć na pokład znacznie większą walizkę i dodatkowo mieć przy sobie przedmiot osobisty jak torebka lub aparat. Zwykło się nawet żartować, że lecąc Wizz Airem zamiast bagażu można zabrać tylko kosmetyczkę.

Wszystko zmieniło się pod koniec 2017 roku. Nie ma już podziału na mały i duży bagaż podręczny. Obecnie każdy pasażer lecący linią Wizz Air może zabrać z sobą bezpłatnie jedną walizkę o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. To tyle, bo niestety w dalszym ciągu cena biletu nie obejmuje dodatkowego przedmiotu osobistego, tak jak ma to miejsce w innych liniach lotniczych.

Maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego, rejestrowanego i małej torby Wizz Air w 2018 roku

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego, rejestrowanego i małej torby Wizz Air w 2018 roku. Źródło: https://wizzair.com/

Wizz Priority: czy warto dopłacić za pierwszeństwo wejścia na pokład?

W 2018 roku możemy zabrać w cenie biletu większy bagaż, jednak bez gwarancji, że będziemy mogli wnieść walizkę na pokład samolotu. Jeśli nie znajdziemy się wśród 90 pierwszych osób, nasze rzeczy trafią do luku bagażowego i podczas lotu nie będziemy mieli do nich dostępu.

W bagażu podręcznym najczęściej przewozimy wszystkie cenne rzeczy, takie jak portfel, telefon, laptop czy aparat fotograficzny. Przewoźnik zaleca, żeby przed oddaniem walizki do luku bagażowego je wyjąć. Dla osób, które chcą mieć gwarancję, że bagaż będzie przewieziony w kabinie, Wizz Air przygotował usługę Wizz Priority.

Wykupując dodatkowo pierwszeństwo wejścia na pokład standardowo możemy zabrać jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Różnica między zwykłym biletem polega na tym, że mamy gwarancję transportu naszej walizki w kabinie.

Dodatkowo na pokładzie samolotu możemy mieć przy sobie jedną małą torbę o wymiarach 40x30x18 cm, która zostanie umieszczona pod siedzeniem. Może być to na przykład aparat fotograficzny, torba na laptop, mały plecak lub damska torebka. Więcej w artykule Wizz Priority: czy warto wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład w Wizz Air?

Wizz Priority bagaż podręczny 2018

Bagaż podręczny Wizz Air 2018 po wykupieniu usługi Wizz Priority. Źródło: https://wizzair.com/

Co jeszcze przysługuje nam, jeśli wykupimy usługę Wizz Priority? Oprócz dodatkowego małego bagażu i gwarancji wniesienia walizki do kabiny samolotu, będziemy jednymi z pierwszych osób wezwanych do wejścia na pokład. Dzięki temu ominiemy kolejkę i znajdziemy się w samolocie szybciej. W przypadku dojazdu autobusem do samolotu, osoby z pierwszeństwem wejścia mogą skorzystać ze specjalnej strefy, która znajduje się z przodu. Drzwi do niej zostaną otwarte jako pierwsze.

W jaki sposób można kupić Wizz Priority? Najlepiej zrobić to od razu przy rezerwacji online lub przez telecentrum Wizz Air. Wówczas za pierwszeństwo wejścia na pokład zapłacimy dodatkowo 22 zł – 43 zł. Koszt usługi wykupionej na lotnisku jest znacznie wyższy i wynosi 110 zł. Wizz Priority automatycznie przysługuje pasażerom posiadającym usługę Wizz Privilege Pass, Wizz Go lub Wizz Plus.

Podsumowując: w 2018 roku lecąc linią Wizz Air możemy zabrać większy bagaż podręczny niż wcześniej, lecz nie mamy gwarancji, że będziemy mieli go przy sobie w kabinie samolotu. Jeśli zależy nam na tym, żeby mieć walizkę pod ręką, warto wykupić usługę Wizz Priority, dzięki której dodatkowo będziemy mieli prawo wziąć jeszcze jeden mały bagaż i wejdziemy do samolotu bez kolejki.

Bagaż podręczny Wizz Air 2018 - wymiary i waga

Gerard van der Schaaf, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Mamy nadzieję, że nasz wpis będzie dla Was pomocny i udało nam się trochę rozwiać wątpliwości. Jeśli będziecie lecieć Wizz Airem z Katowic, zapraszamy na nasz tani parking przy lotnisku w Pyrzowicach. Wystarczy, że do nas przyjedziecie, a my zajmiemy się resztą i zawieziemy Was bezpośrednio pod drzwi terminala. W razie jakichkolwiek pytań chętnie służymy pomocą. Kontakt pod numerem telefonu +48 607 663 030 lub +48 607 061 644, mailowo [email protected] lub poprzez formularz rezerwacji na stronie.

7 myśli na “Bagaż podręczny Wizz Air 2018 – wymiary i waga”

 1. nie rozumiem prosze o odpowiedz Czy jesli wykupię usługę WIZZ Priority to na pokład samolotu wniosę bagaz podręczny o wymiarach do 55x 40×23 i torebkę o wymiarach 40x 30×18 cm

  1. Dokładnie tak 🙂 Oprócz walizki kabinowej można mieć wtedy jeszcze jeden przedmiot osobisty: torebkę , plecak lub cokolwiek, co mieści się w wymiarach 40x30x18 cm 🙂

 2. Czy osoba, która już leciała Wizzarem po zmianach jest w stanie mi odpowiedzieć jak to wygląda w praktyce?: Będę mieć torbę mieszczącą się w większych wymiarach, to portfel, aparat, przekąskę, telefon mogę wziąść do osobnej torebki (ewentualnie plastikowej siatki) bez wykupywania usługi Wizz Priority? Na stronie przewoźnika jest informacja:

  W przypadku, gdy nie wykupiłeś WIZZ Priority i odprawiłeś bagaż podręczny, nie możesz zabrać do kabiny dodatkowego małej torby. Zalecamy wszystkim pasażerom wyjęcie z bagażu podręcznego niezbędnych rzeczy (takich jak artykuły higieny osobistej, lekarstwa, paszporty i inne dokumenty) oraz rzeczy wartościowych (takich jak biżuteria, telefony czy aparaty fotograficzne) i zabranie ich do kabiny. Maksymalne wymiary wszystkich przedmiotów osobistych nie powinny przekraczać 40 x 30 x 18 cm.

  Jak to niby wygląda w praktyce?

 3. Jeżeli przed 10 października dokonałem rezerwacji i wykupilem opcje bagażu rejestrowanego-32 kg i pierwszeństwo wejścia na pokład, a lot mam w grudniu to po zmianach już nie będzie można mieć tego bagażu 32 kg ?

  1. Jeśli ma Pan wątpliwości, najlepiej jest napisać maila bezpośrednio do WizzAir. Ostatnio sporo pozmieniało się w polityce bagażowej i nie chcielibyśmy wprowadzić Pana w błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *