Zmiany w Wizz Air: bagaż podręczny 2018

Jakiś czas temu na naszym blogu pisaliśmy o tym, jakie są limity bagażu podręcznego w liniach lotniczych Wizz Air: Bagaż podręczny Wizz Air 2018 – wymiary i waga. Pod koniec sierpnia 2018 węgierski przewoźnik wprowadził jednak zmiany, które dotyczą maksymalnych wymiarów walizki kabinowej, którą można zabrać z sobą na pokład samolotu. Niestety, nowe przepisy nie są korzystne dla podróżnych. Co się zmieniło? Jakie są aktualne limity bagażu podręcznego Wizz Air?

Zmiany w Wizz Air: bagaż podręczny 2018 - nowe wymiary

Curimedia, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Zmiany w polityce bagażowej Wizz Air 2018

Do tej pory na pokład samolotu Wizz Air można było zabrać bagaż podręczny, którego wymiary nie przekraczały 55 x 40 x 23 cm, a maksymalna waga wynosiła 10 kg. Według nowych przepisów walizka o wymiarach większych niż 40 x 30 x 18 cm i nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm traktowana jest przez przewoźnika jako duży bagaż podręczny, który w dalszym ciągu możemy przewozić bezpłatnie, lecz musimy nadać walizkę przy stanowisku odprawy i odebrać przy taśmie bagażowej po przylocie na lotnisko docelowe. Oznacza to, że walizka trafi do luku bagażowego i nie będziemy mieli do niej dostępu podczas lotu.

Bagaż podręczny Wizz Air - zmiany jesień 2018

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego, rejestrowanego i małej torby Wizz Air od sierpnia 2018. Źródło: https://wizzair.com/

 

Bezpłatny bagaż podręczny Wizz Air - wymiary i zasady od sierpnia 2018

Maksymalne wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego Wizz Air od sierpnia 2018. Źródło: https://wizzair.com/

Bagaż podręczny Wizz Air 2018: aktualne wymiary walizki kabinowej

W bagażu podręcznym zazwyczaj przewozimy cenne dla nas przedmioty, które chcemy mieć przy sobie, dlatego nowe przepisy Wizz Air nie są korzystne dla podróżnych. Co możemy zrobić, jeśli nie mamy ochoty oddawać torby do luku bagażowego? Opcje są dwie.

Linie lotnicze Wizz Air wciąż pozwalają na zabranie na pokład bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 18 cm. Możemy więc spakować się do mniejszej torby i mieć dalej wszystkie rzeczy przy sobie, nie dopłacając za bilet.

Drugim rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowo usługi Wizz Priority, czyli pierwszeństwa wejścia na pokład. Wówczas możemy zabrać z sobą na pokład samolotu większą walizkę o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm, której waga nie przekracza 10 kg oraz jedną dodatkową sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 40 x 30 x 18 cm.

Usługa Wizz Priority jest dodatkowo płatna. W przypadku, gdy zostanie wykupiona online lub przez telecentrum Wizz Air, kosztuje od 22 zł – 53 zł w zależności od trasy. Jeśl zdecydujemy się na wykupienie Wizz Priority dopiero na lotnisku, koszt jest wyższy i wynosi 110 zł. Więcej w artykule: Wizz Priority: czy warto wykupić usługę pierwszeństwa wejścia na pokład w Wizz Air?

Zmiany w polityce bagażowej WizzAir. Nowe wymiary walizki, którą można wziąć bezpłatnie na pokład samolotu od sierpnia 2018.

Nowe przepisy Wizz Air dotyczące bagażu podręcznego – podsumowanie:

  • walizka o wymiarach większych niż 40 x 30 x 18 cm i nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm wciąż przewożona jest bezpłatnie, lecz trafi do luku bagażowego,
  • aktualnie na pokład samolotu możemy zabrać bezpłatnie walizkę podręczną o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 18 cm,
  • wykupując usługę Wizz Priority można zabrać na pokład walizkę podręczną o wymiarach maksymalnych 55 x 40 x 23 cm oraz dodatkową małą walizkę lub torebkę o wymiarach maksymalnych 40 x 30 x 18 cm,
  • maksymalna waga bagażu podręcznego Wizz Air się nie zmieniła i wciąż wynosi 10 kg.

Wprowadzenie kolejnych zmian w polityce bagażowej Wizz Air tłumaczy ograniczoną ilością miejsca w części dla pasażerów. Zdaniem podróżnych nowe przepisy mają jednak być zachętą do zakupu usługi Wizz Priority i tym samym wniesienia dodatkowej opłaty za bagaż podręczny. Prawdopodobnie węgierski przewoźnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i możemy się spodziewać kolejnych zmian. Gdyby tak się stało, będziemy informować Was na bieżąco. Zachęcamy więc do obserwowania naszego bloga.

Wszystkich podróżujących z lotniska Katowice-Pyrzowice zapraszamy także na nasz tani parking. Miejsca zarezerwować można online poprzez formularz na stronie, mailowo [email protected] lub telefonicznie dzwoniąc pod numer +48 607 663 030 lub +48 607 061 644.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *