Iberia: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych Iberia? Czy oprócz walizki kabinowej można zabrać na pokład samolotu torebkę lub inny dodatkowy przedmiot osobisty? Co z płynami i urządzeniami elektronicznymi? Jaki jest limit bagażu rejestrowanego w Iberia?

Iberia: bagaż podręczny rejestrowany - wymiary i waga

Bagaż podręczny Iberia – wymiary i waga

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego w liniach lotniczych Iberia to 56 x 40 x 25 cm, w tym uchwyt, kieszenie i kółka. Waga walizki kabinowej i liczba sztuk, którą można zabrać na pokład samolotu, różni się w zależności od taryfy podróży. Pasażerom, którzy wykupili bilety w kasie Economy lub Economy Premium przysługuje jedna sztuka bagażu podręcznego o wadze do 10 kg. Osoby podróżujące w ramach taryfy Business Class Short lub Medium Haul mogą wziąć na pokład jedną walizkę kabinową o wadze do 14 kg. Taryfa Business Plus Long Haul obejmuje dwie sztuki bagażu podręcznego o wadze do 14 kg/sztuka.

Torebka lub dodatkowy przedmiot osobisty w Iberia

Czy oprócz walizki kabinowej na pokład samolotu Iberia można zabrać bezpłatnie damską torebkę, plecaczek, torbę na laptopa lub aparat fotograficzny? Tak, niezależnie od taryfy każdy pasażer może mieć przy sobie jeden dodatkowy przedmiot osobisty o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm, który należy umieścić pod siedzeniem w samolocie.

Iberia - bagaż podręczny i rejestrowany limit

Przewóz napojów i innych substancji płynnych

Podobnie jak w przypadku innych linii lotniczych, w Iberia obowiązuje limit substancji płynnych, które można umieścić w bagażu podręcznym. Płyny powinny być umieszczone w pojemnikach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml i umieszczone w jednej zamykanej, przezroczystej torebce. Łączna pojemność wszystkich substancji płynnych nie może przekroczyć 1 l. Więcej o przewozie kosmetyków i płynów w samolocie możecie przeczytać w naszych poprzednich wpisach: Czy można zabrać własne picie do samolotu? oraz Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Urządzenia elektroniczne na pokładzie Iberia

Na pokład samolotu Iberia można zabrać urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki, przenośne konsole do gier, komputery osobiste, tablety i urządzenia Bluetooth. Podczas startu i lądowania większe urządzenia muszą być schowane i wyłączone. Nie zezwala się na używanie na pokładzie urządzeń, które mogą wpływać na elektronikę samolotu. Na liście przedmiotów zakazanych znajdziemy m.in. gry zdalnie sterowane, zestawy telewizyjne, urządzenia peryferyjne do komputerów lub gier wideo, radia AM i FM, bezprzewodowe myszy komputerowe i e-papierosy.

Bagaż rejestrowany Iberia – wymiary i waga

Oprócz bagażu podręcznego i dodatkowego przedmiotu osobistego, w liniach lotniczych Iberia można nadać również większy bagaż rejestrowany. Suma wszystkich trzech wymiarów bagażu rejestrowanego, czyli wysokość, szerokość i długość, nie powinna przekroczyć 158 cm. Maksymalna waga pojedynczej sztuki bagażu rejestrowanego to 32 kg.

Bagaż podręczny Iberia i rejestrowany - wymiary i waga

Planując podróż, warto sprawdzić, czy bagaż podręczny, przedmiot osobisty i bagaż rejestrowany mieszczą się w wyznaczonym przez przewoźnika limicie. Przekroczenie dopuszczonych wymiarów i wagi wiąże się z dodatkową opłatą i często również koniecznością umieszczenia ponadgabarytowej walizki podręcznej w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że nasz wpis był pomocny i rozwiał ewentualne wątpliwości. Dodatkowe pytania i uwagi można zamieszczać w sekcji komentarzy pod artykułem. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi tematami na naszym BLOGU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *