Lumiwings: bagaż podręczny – wymiary i waga

W poprzednim wpisie na blogu przedstawiliśmy aktualną listę połączeń lotniczych z Katowic na lato 2021. Wśród nich znalazły się dwa nowe kierunki obsługiwane przez greckie linie Lumiwings: Katowice – Forli oraz Katowice – Neapol. Jaki limit bagażu podręcznego obowiązuje na pokładzie samolotów Lumiwings? Jakie są maksymalne dopuszczalne wymiary oraz waga walizki kabinowej? Czy można mieć przy sobie torebkę lub inny dodatkowy przedmiot osobisty? Co z bagażem podręcznym dla dzieci i niemowląt?

Lumiqings: bagaż podręczny - wymiary i waga

Ken Fielding, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Wymiary i waga bagażu podręcznego w Lumiwings

Pasażerowie linii lotniczych Lumiwings mogą zabrać bezpłatnie na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm (suma trzech wymiarów nie może przekroczyć 115 cm) i wadze do 8 kg. W wymiary te wliczają się elementy walizki takie jak rączka, kółka oraz kieszenie.

Bagaż podręczny Lumiwings - wymiary i waga 2021

Bagaż podręczny, który nie zmieści się w limicie, zostanie umieszczony w luku bagażowym za ewentualną dopłatą. Warto pamiętać, że nawet wtedy, gdy walizka kabinowa spełnia narzucone przez Lumiwings ograniczenia dotyczące wymiarów i wagi, w przypadku braku miejsca na pokładzie, przewoźnik zastrzega sobie prawo, by umieścić nasz bagaż w luku. Wówczas od podróżnych nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

Czy w Lumiwings oprócz bagażu podręcznego można zabrać na pokład torebkę?

Tak, oprócz standardowego bagażu podręcznego linie lotnicze Lumiwings zezwalają, by w ramach bezpłatnego limitu zabrać na pokład jeden dodatkowy przedmiot osobisty, którego wymiary nie przekraczają 55 x 35 x 30 cm. Może być to torba, laptop lub tablet.

Lumiwings: bagaż podręczny dla niemowląt i dzieci

Lumiwings dodatkowy bagaż podręczny dla niemowląt

Pasażerowie, którzy podróżują z niemowlętami do 2 roku życia, mogą wziąć bezpłatnie na pokład dodatkową torbę z jedzeniem dla dziecka, napojami oraz innymi przedmiotami, które są niezbędne podczas lotu. Dzieciom powyżej 2 roku życia przysługuje taki sam limit bagażu jak osobom dorosłym.

Kosmetyki i płyny w bagażu podręcznym Lumiwings

Do walizki podręcznej można spakować płyny, kremy i żele, lecz w ograniczonej ilości. Dozwolone są pojemniki nie większe niż 100 ml. Muszą zmieścić się one w zamykanym, przezroczystym worku plastikowym o pojemności nieprzekraczającej 1 l lub o maksymalnych wymiarach około 18 x 20 cm. Każdy pasażer może umieścić w swoim bagażu podręcznym tylko jeden taki worek. Po więcej szczegółów odsyłamy do wpisu: Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Oprócz woreczka z płynami na pokład samolotu można zabrać dodatkowo niezbędne leki oraz artykuły spożywcze w przypadku specjalnej diety, w tym żywność dla niemowląt. Należy jednak liczyć się z tym, że zostaniemy poproszeni o udowodnienie autentyczności tych substancji płynnych i uzasadnienie potrzeby posiadania ich podczas lotu. Więcej o przewożeniu leków w samolocie przeczytacie tu: Czy można przewozić leki w bagażu podręcznym?

Co z płynami zakupionymi w strefie wolnocłowej?

Lumiwings: zasady przewozu substancji płynnych zakupionych w strefie wolnocłowej na lotnisku

Do limitu substancji płynnych, które muszą być umieszczone w litrowym zamykanym woreczku, nie wliczają się także zakupy w strefie wolnocłowej dokonane zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu. Należy jednak pamiętać, że płyny zakupione w strefie wolnocłowej, np. alkohol lub perfumy, muszą być umieszczone łącznie z paragonem w zapieczętowanej torbie, której nie wolno otwierać aż do momentu zakończenia podróży. W przypadku lotów z przesiadką na innym lotnisku, o przewożonych substancjach płynnych należy poinformować pracowników kontroli bezpieczeństwa, którzy zabezpieczą je w nowej torbie.

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na najistotniejsze pytania i rozwiać wątpliwości dotyczące limitu i zasad przewozu bagażu podręcznego w liniach lotniczych Lumiwings. Jeśli macie dodatkowe pytania lub chcielibyście podzielić się z nami swoimi doświadczeniami z podróży z tym przewoźnikiem, będzie nam bardzo miło, jeśli zostawicie komentarz.

Jeśli w najbliższym czasie planujecie podróż z lotniska Katowice-Pyrzowice i chcielibyście zostawić samochód w bezpiecznym miejscu, serdecznie zapraszamy na nasz parking. Europarking Pyrzowice czynny jest 24/7, więc możecie przyjechać do nas o dowolnej porze, a my zawieziemy Was bezpośrednio pod drzwi terminala. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem i wskazówkami dojazdu. Miejsce na parkingu można zarezerwować telefonicznie +48 607 663 030 lub +48 607 061 644, mailowo [email protected] lub poprzez formularz na stronie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *