Norwegian: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary bagażu podręcznego w liniach lotniczych Norwegian? Jaki jest limit wagi walizki kabinowej, którą można wziąć z sobą na pokład? Czy można mieć przy sobie dodatkowo torebkę lub torbę na laptopa?

Norwegian: bagaż podręczny - wymiary i waga

Limit bagażu podręcznego Norwegian

W ramach zakupionego biletu lotniczego, na pokład samolotu linii lotniczych Norwegian można zabrać bezpłatnie:

  • 1 torbę podręczną
  • 1 przedmiot osobistego użytku (torebka, mały plecak, pokrowiec na laptopa lub aparat, torba ze sklepu wolnocłowego itp.)

Niezbędne rzeczy, takie jak np. leki, wszelkiego typu przedmioty wartościowe lub artykuły dziecięce, spakować należy do przedmiotu osobistego użytku.

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego Norwegian?

Bagaż podręczny Norwegian – wymiary

Wymiary bagażu podręcznego Norwegian wynoszą 55 cm x 40 cm x 23 cm. Dodatkowy przedmiot osobisty, który można zabrać z sobą na pokład nie powinien być większy niż 33 cm x 25 cm x 20 cm.

Wymiary bagażu podręcznego Norwegian
Norwegian: wymiary bagażu podręcznego i przedmiotu osobistego. Źródło: norwegian.com

Waga bagażu podręcznego Norwegian

O ile w przypadku wymiarów bagażu podręcznego sprawa jest dość jasna, jego waga zależy już od rodzaju taryfy. Dopuszczalna waga bagażu podręcznego Norwegian w ramach limitu dla poszczególnych taryf wynosi:

  • LowFare, LowFare+, Flex, Premium – 10 kg
  • PremiumFlex – 15 kg
  • Loty do Dubaju – 8 kg (ze względu na ograniczenia wagi na pokładzie samolotu)

Czy dla niemowląt przysługuje dodatkowy bagaż?

Czy podróżując z niemowlęciem, możemy zabrać bezpłatnie dodatkowy bagaż podręczny? Niestety, w liniach lotniczych Norwegian nie jest to możliwe. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby zapakować do przedmiotu osobistego użytku niewielką ilość jedzenia dla dzieci i mleka, które będzie niezbędne podczas lotu.

Norwegian: bagaż podręczny - wymiary i waga

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się pomocny i znalazłeś w nim informacje, których szukałeś. Jeśli masz jakieś pytania lub spostrzeżenia, zachęcamy do napisania ich w komentarzu. Zainteresowanym polecamy także nasze wcześniejsze wpisy o jedzeniu w bagażu podręcznym i lekach, które można zabrać z sobą na pokład samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *