Przewóz sprzętu sportowego w Wizz Air

Jakiego typu sprzęt sportowy można przewozić w Wizz Air? Czy możliwy jest transport samolotem nart, deski snowboardowej lub roweru? Jak należy zapakować sprzęt, żeby spełnić wymagania linii lotniczych? Jakie są maksymalne wymiary i waga sprzętu sportowego w liniach lotniczych Wizz Air?

Wizz Air: przewóz sprzętu sportowego

Jakiego rodzaju sprzęt sportowy można przewozić w Wizz Air?

Linie lotnicze Wizz Air zezwalają na zabranie za dodatkową opłatą jednej sztuki lub zestawu sprzętu sportowego pod warunkiem, że figuruje on na poniższej liście:

  • sprzęt narciarski i snowboardowy,
  • sprzęt surfingowy i windsurfingowy,
  • sprzęt golfowy,
  • rower,
  • sprzęt do nurkowania,
  • tyczki do skoków.

Transport innego sprzętu sportowego jest możliwy pod warunkiem uzyskania zgody Wizz Air. W tym celu należy skontaktować się z telecentrum co najmniej 72 godzin przed wylotem.

Wizz Air: maksymalne wymiary i limit wagi sprzętu sportowego

Maksymalna waga sprzętu sportowego w przypadku linii lotniczych Wizz Air wynosi 32 kg. O ile nie określono inaczej, sprzęt nie może przekraczać maksymalnych wymiarów:

  • szerokość – 1,499 m,
  • wysokość – 1,194 m,
  • długość – 1,715 m.

Pokrowiec na sprzęt sportowy

Należy pamiętać o tym, że linie lotnicze Wizz Air nie zapewniają opakowania na sprzęt, więc warto zorganizować sobie wcześniej odpowiedni pokrowiec. Jeśli sprzęt nie będzie zapakowany zgodnie z wymaganiami przewoźnika, nie przejdzie odprawy bagażowej.

Wizz Air: przewóz nart

Czy można zabrać równocześnie sprzęt narciarski i snowboardowy?

Niestety, nie jest to możliwe. Linie lotnicze Wizz Air zastrzegają w swoim regulaminie, że jeden pasażer podczas lotu może zabrać tylko jeden zestaw sprzętu sportowego. W tym konkretnym przypadku oznacza to konieczność wyboru pomiędzy sprzętem narciarskim a sprzętem snowboardowym.

Czy oprócz nart można wziąć także buty i kask narciarski?

Tak, można przewozić cały zestaw sprzętu narciarskiego, w tym narty, kije, buty, kask narciarki pod warunkiem, że wszystkie te przedmioty zostaną umieszczone w jednym pokrowcu. Maksymalny ciężar takiego zestawu to 32 kg. Dobrą wiadomością jest, że w tym przypadku nie obowiązują ograniczenia rozmiaru.

Wizz Air: przewóz roweru

Przewóz roweru w Wizz Air

Podobnie jak w przypadku sprzętu snowboardowego i narciarskiego, rower musi być zapakowany w pokrowiec podróżny. Na czas transportu należy odkręcić pedały i koła oraz spuścić powietrze z opon. Kierownica powinna być ustawiona równolegle do ramy lub opakowana w karton.

Przewóz sprzętu do nurkowania w Wizz Air

Chcąc przewieźć sprzęt do nurkowania samolotem Wizz Air, należy pamiętać o tym, że butla nurkowa powinna być pusta, a ciśnienie wewnątrz niej takie, jak ciśnienie otoczenia. Z lampy należy wyjąć źródło zasilania lub żarówkę, a jej włącznik zabezpieczyć w pozycji wyłączonej OFF.

Osoby, które chcą przewieźć sprzęt sportowy w samolocie Wizz Air i nie dodały go wcześniej do rezerwacji, mogą zgłosić to najpóźniej do 3 godzin przed odlotem. Można to zrobić online lub za dodatkową opłatą przez telecentrum. Warto dodać sprzęt jak najwcześniej, najlepiej podczas rezerwacji biletu, ponieważ dla każdego lotu obowiązuje limit przewozu sprzętu sportowego. Zgłaszając po czasie chęć przewiezienia nart lub roweru nie mamy gwarancji, czy będzie jeszcze to możliwe.

Wizz Air: przewóz sprzętu sortowego

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące przewozu sprzętu sportowego w liniach lotniczych Wizz Air. Jeśli macie jakieś uwagi lub pytania, zachęcamy do zostawienia komentarza pod wpisem. Zerknijcie także do naszych wcześniejszych artykułów: Podróż z dziećmi w Wizz Air lub Wizz Air: jak uzyskać zwrot pieniędzy za bilet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *