Scandinavian Airlines SAS: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jaki jest limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych SAS Scandinavian Airlines? Ile sztuk można zabrać bezpłatnie w ramach biletu? Jakie są maksymalne wymiary i waga walizki podręcznej w SAS?

Bagaż podręczny SAS - wymiary i waga

Limit bagażu podręcznego w SAS Scandinavian Airlines

Ile sztuk bagażu podręcznego można zabrać na pokład samolotu linii SAS Scandinavian Airlines? Wszystko zależy od typu zakupionego biletu, czyli inaczej mówiąc taryfy, w której podróżujemy. Zupełnie inne limity obowiązują z biletami SAS Go Light, SAS Go, SAS Plus lub SAS Business. Ilość bagażu podręcznego różni się także w przypadku lotów do Azji i USA. Oprócz walizki kabinowej, każdy pasażer może zabrać na pokład jedną małą torbę (tzw. przedmiot osobisty), która zmieści się pod siedzeniem w samolocie.

Ilość bagażu podręcznego w zależności od typu biletu:

  • SAS Go Light – bagaż podręczny nie jest wliczony w cenę biletu, można zabrać tylko 1 małą torbę osobistą
  • SAS Go Light (loty do/z Azji lub USA) – 1 sztuka bagażu podręcznego + 1 mała torba osobista
  • SAS Go – 1 sztuka bagażu podręcznego + 1 mała torba osobista
  • SAS Plus – 1 sztuka bagażu podręcznego + 1 mała torba osobista
  • SAS Plus (loty do/z Azji lub USA) – 2 sztuki bagażu podręcznego + 1 mała torba osobista
  • SAS Business – 2 sztuki bagażu podręcznego + 1 mała torba osobista

Bagaż podręczny SAS Scandinavian Airlines

SAS Scandinavian Airlines – wymiary i waga bagażu podręcznego

Wszyscy pasażerowie linii lotniczych Scandinavian Airlines mogą zabrać na pokład jedną małą torbę osobistą. W zależności od rodzaju zakupionego biletu, przysługuje także jedna lub dwie walizki kabinowe. Wyjątkiem jest taryfa SAS Go Light, w przypadku której do bezpłatnego limitu wliczona jest tylko mała torba osobista, a bagaż podręczny można wykupić dodatkowo.

Wymiary małej torby osobistej w Scandinavian Airlines

Maksymalne wymiary małej torby osobistej w SAS to 40 cm x 30 cm x 15 cm. Może być to damska torebka, torba na laptopa, pokrowiec na aparat lub niewielki plecak. Przedmiot ten powinien być umieszczony pod poprzedzającym siedzeniem w samolocie.

Waga i wymiary bagażu podręcznego w Scandinavian Airlines

Bagaż podręczny umieszczany jest na półce nad siedzeniem. Może być to mała walizka na kółkach, plecak, torba podróżna itd. Maksymalne wymiary bagażu podręcznego SAS to 55 cm x 40 cm x 23 cm, a limit wagi wynosi 8 kg. Do limitu nie wliczają się torby ze strefy bezcłowej i zakupy zrobione na lotnisku. Właściciele małych kotów i psów mogą przewieźć swoje zwierzęta jako bagaż podręczny za dodatkową opłatą.

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych SAS Scandinavian Airlines.

Pakując się do walizki podręcznej, pamiętajcie o tym, że na pokład można wnieść ograniczoną ilość płynów. Wspominaliśmy o tym w poprzednich wpisach na blogu: Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku – poradnik oraz Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? Limit ten nie obowiązuje w przypadku mleka i pokarmu dla niemowląt. Można mieć przy sobie także leki i zastrzyki do użytku osobistego, które trzeba umieścić w osobnej torbie. Więcej na ten temat we wpisie: Czy można przewozić leki w bagażu podręcznym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *