Skyline Express: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Skyline Express to ukraińska linia lotnicza, która oferuje przeloty czarterowe z polskich lotnisk do popularnych nadmorskich miejsc wypoczynkowych, takich jak Egipt, Turcja, Grecja i Bułgaria. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego Skyline Express? Jaki jest limit bagażu rejestrowanego? Czy oprócz walizki podręcznej można mieć przy sobie także torebkę?

Skyline Express: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Skyline Express: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Bagaż podręczny Skyline Express – wymiary i waga

Dorośli i dzieci od 2 lat korzystający z usług linii lotniczych Skyline Express mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 7 kg. Podróżując z niemowlętami do 2 roku życia, można wciąć do samolotu dodatkowo jeden składany wózek spacerowy.

W bagażu podręcznym nie można przewozić żadnych ostrych i potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, takich jak noże, nożyczki, igły. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym wpisie: Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym?

Niedozwolone jest także przewożenie w bagażu podręcznym kosmetyków i innych substancji płynnych o pojemności większej niż 100 ml w jednej butelce lub tubce. Łączna objętość substancji płynnych nie może przekroczyć 1 litra na osobę. Temat ten został szerzej omówiony na blogu we wpisach: Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? oraz Czy można zabrać własne picie do samolotu?

Jeśli bagaż podręczny przekroczy maksymalne wymiary lub wagę, zostanie on umieszczony w luku bagażowym samolotu i nadany jako bagaż rejestrowany. Wiąże się to z dodatkową opłatą, dlatego warto przestrzegać podanych limitów.

Czy w Skyline Express można mieć przy sobie torebkę?

Limit bagażu podręcznego i rejestrowanego w Skyline Express

Limit bagażu rejestrowanego w Skyline Express

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego Skyline Express nie powinny przekroczyć 158 cm łącznie (długość, wysokość, szerokość). Limit wagi bagażu rejestrowanego zależny jest od klasy podróży. Dorośli i dzieci od 2 lat, którzy podróżują w klasie ekonomicznej, mogą nadać przy odprawie walizkę o wadze do 20 kg lub do 15 kg w przypadku lotów dłuższych niż 6 godzin. Osobom, które wykupiły bilet w klasie Premium, przysługuje bagaż rejestrowany o wadze do 30 kg, a w klasie Biznes – do 40 kg.

Czy w Skyline Express można mieć przy sobie torebkę?

Linie lotnicze Skyline Express zezwalają na nieodpłatne zabranie na pokład samolotu dodatkowych przedmiotów osobistych, takich jak damska torebka, teczka, płacz lub kurtka przeciwdeszczowa, parasol, książki i prasa do czytania podczas lotu. Ponadto można mieć przy sobie żywność dla dziecka niezbędną podczas lotu, fotelik, wózek, kule, wózek inwalidzki. Łączna waga tych przedmiotów, z wyjątkiem wózka inwalidzkiego, nie może przekroczyć 7 kg.

Skyline Express limit bagażu

Bagaż podręczny i rejestrowany Skyline Express – wymiary i waga

Mamy nadzieję, że w przystępny i szczegółowy przedstawiliśmy zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego w liniach lotniczych Skyline Express. Wszystkich podróżujących z lotniska Katowice Airport zapraszamy na nasz Euro Parking Pyrzowice. Oferujemy tanie miejsca postojowe z dowozem pod same drzwi terminala. Szczegóły dostępne są w zakładkach: cennik oraz rezerwacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *