SunExpress: bagaż podręczny – wymiary i waga

SunExpress to turecka linia lotnicza z siedzibą w Antalyi, która obsługuje połączenia regularne i czarterowe z Europą. Jest to także główny przewoźnik oferujący loty czarterowe między Polską a Turcją. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w SunExpress? Jak spakować się do bagażu podręcznego, żeby bez problemu przejść przez kontrolę bezpieczeństwa? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym wpisie.

SunExpress: bagaż podręczny – wymiary i waga

Bagaż podręczny SunExpress – wymiary i waga

Pasażerowie podróżujący samolotami linii lotniczych SunExpress mogą bezpłatnie zabrać na pokład 1 sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 × 40 × 23 cm. Do wymiarów tych wliczane są wystające elementy, takie jak kółka czy rączka walizki. Pakując się do torby podręcznej, warto na bieżąco kontrolować jej wagę tak, by nie przekroczyła dopuszczonego limitu 8 kg. Jeżeli bagaż podręczny będzie zbyt ciężki lub przekroczy ustaloną wielkość, może zostać odrzucony lub przewieziony w luku bagażowym za dodatkową opłatą.

SunExpress: bagaż podręczny - limit wagi i wymiary

Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym SunExpress?

Przygotowując się do lotu, oprócz limitu bagażu podręcznego warto także sprawdzić, jakich przedmiotów nie wolno przewozić na pokładzie samolotu. Szczegółową listę zakazanych rzeczy znajdziecie w jednym z naszych poprzednich wpisów: Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym? Są to między innymi scyzoryki, nożyczki do paznokci, ostrza do maszynek do golenia, korkociągi, pęsety i inne ostre przedmioty, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne. Na etapie kontroli bezpieczeństwa rzeczy te zostaną skonfiskowane i nie będzie już szansy, żeby przepakować je do bagażu rejestrowanego, więc trzeba będzie się z nimi pożegnać.

Płyny w bagażu podręcznym SunExpress

Oprócz przedmiotów ostrych i tych, które mogą zostać uznane za potencjalnie niebezpieczne, w bagażu podręcznym nie należy umieszczać także płynów i produktów o podobnej konsystencji (np. żele, spraye, szampony, balsamy, kremy, pasta do zębów), których pojemność jest większa niż 100 ml. Dozwolone są tylko małe pojemniki do 100 ml, które przewozić należy w przezroczystej i zamykanej torebce plastikowej o maksymalnej pojemności 1 litra. Podczas kontroli bezpieczeństwa torbę z kosmetykami należy wyjąć z bagażu podręcznego i umieścić osobno na taśmie.

Wyjątkiem od tych przepisów są leki oraz specjalne pokarmy np. dla niemowląt, które nie wliczają się do limitu. Po więcej szczegółów dotyczących przewozu płynów w na pokładzie samolotu odsyłamy do wpisów: Czy można zabrać własne picie do samolotu? i Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? Osoby, które po raz pierwszy będą podróżowały samolotem lub dawno tego nie robiły, zachęcamy także do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Bagaż podręczny SunExpress - wymiary i waga 2022

Mamy nadzieję, że nasz wpis dotyczący limitu bagażu podręcznego SunExpress był dla Was pomocny i rozwiał nieco wątpliwości. Jeśli macie dodatkowe pytania, piszcie śmiało w komentarzach. Postaramy się na nie odpowiedzieć. Wszystkich podróżujących z lotniska Katowice zapraszamy serdecznie na nasz parking w Pyrzowicach, na którym dostępne są także miejsca postojowe w garażach. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie +48 607 663 030 lub +48 607 061 644, mailowo [email protected] lub poprzez formularz na stronie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *