Turkish Airlines: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych Turkish Airlines? Jaki jest limit bagażu rejestrowanego? Czy można bezpłatnie zabrać na pokład dodatkowy przedmiot osobisty jak damska torebka lub torba na laptopa?

Turkish Airlines - bagaż podręczny i rejestrowany (limit, wymiary i waga)

Limit bagażu podręcznego w Turkish Airlines

Osoby podróżujące liniami Turkish Airlines w klasie Economy mogą bezpłatnie zabrać na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 50 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg. W przypadku klasy Business w cenie biletu zawarte są dwie sztuki. Warto pamiętać, że do wymiarów walizki zaliczane są także wystające elementy takie ja kółka i uchwyt.

Sprawdzanie bagażu odbywa się przy pomocy specjalnej ramki, która znajduje się przy stanowisku odprawy i kontroli biletowej przed wejściem do samolotu. Jeśli walizka się nie zmieści lub jakaś jej część będzie wystawała, pasażer zostanie obciążony dodatkową opłatą i musi liczyć się z ewentualną koniecznością transportu bagażu podręcznego w ładowni.

Limit bezpłatnego bagażu podręcznego w liniach lotniczych Turkish Airlines to jedna sztuka dla klasy Economy i dwie sztuki dla klasy Business, jednak istnieje możliwość dokupienia opcji przewozu dodatkowej walizki. Cena transportu na pokładzie kolejnej torby podręcznej zależna jest od wielu czynników, w tym czasu lotu, ilości pasażerów, wagi bagażu oraz czasu i miejsca zakupu usługi. Warto skorzystać z opcji zakupu online, gdyż cena tej samej usługi zrealizowanej na lotnisku lub przez telecentrum może być nawet dwukrotnie wyższa.

Limit bagażu podręcznego w Turkish Airlines

Czy można zabrać do samolotu torebkę lub inny przedmiot osobisty?

W przeciwieństwie do wielu tanich linii lotniczych Turkish Airlines zezwalają na nieodpłatne zabranie na pokład dodatkowego przedmiotu osobistego. Może być to damska torebka, torba na laptopa, aparat fotograficzny lub mały plecaczek. W przypadku dodatkowego przedmiotu osobistego nie ma odgórnie narzuconego limitu wagi. Ważne, żeby nie przekroczył on maksymalnych wymiarów 40 x 30 x 10 cm i zmieścił się pod siedzeniem samolotu.

Wymiary i waga bagażu rejestrowanego w Turkish Airlines

Pasażerom, którzy korzystają z usług linii lotniczych Turkish Airlines, w ramach zakupionego biletu przysługuje jedna sztuka bagażu rejestrowanego. Suma łącznych wymiarów walizki, tzn. długość, wysokość i szerokość, nie może przekroczyć 158 cm.

Limit wagi bagażu rejestrowanego Turkish Airlines różni się w zależności od kierunku podróży np. na trasie Wiedeń – Paryż wynosi 20 kg w klasie Economy i 30 kg w klasie Business, a na trasie Warszawa – Istambuł wynosi 25 kg w klasie Economy i 40 kg w klasie Business. Żeby sprawdzić, jaka jest maksymalna dopuszczalna waga walizki, warto wejść na stronę przewoźnika i skorzystać z zamieszczonego na niej kalkulatora bagażu.

Bagaż podręczny i rejestrowany Turkish Airlines - wymiary i waga

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące limitu bagażu podręcznego i rejestrowanego w liniach lotniczych Turkish Airlines. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, zachęcamy do napisania ich w komentarzu pod artykułem. Polecamy także inne wpisy na naszym blogu, w których piszemy m.in. o tym, czy można zabrać własny napój do samolotu oraz jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym.

W związku z uruchomieniem nowego połączenia Turkish Airlines na trasie Katowice-Stambuł, serdecznie zapraszamy na Euro Parking Pyrzowice. Oferujemy najtańsze miejsca postojowe przy lotnisku oraz bezpłatny transfer.

4 myśli na “Turkish Airlines: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga”

  1. Wylatuje z Berlina przez Instanbul do Całe Town.
    Ile ma ważyć bagaż rejsowy(w łuku).Na bilecie mam napisane Max 40 kg.Jaka jest prawda.Lexe w klasie ekonomik.

      1. Zgadza sie gdyz leci sie daleko. Lece drugi raz z Kopenhagi do kapstadu i tez mam 40 kg. Znajoma leciala kilka razy i nawet miala dwie torby tylko ze laczna waga musi byc 40 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *