Wizz Air: bagaż rejestrowany – cena, wymiary i waga

Ile kosztuje bagaż rejestrowany w Wizz Air? Jakie są jego maksymalne wymiary i waga? Ile sztuk bagażu można zabrać jedna osoba? Czy wózek dziecięcy można przewozić bezpłatnie? Co w przypadku sprzętu sportowego? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to dobrze trafiłeś.

WizzAir: bagaż rejestrowany - cena, wymiary i waga

Linie lotnicze Wizz Air oferują kilka rodzajów bagażu rejestrowanego w różnych cenach i na pierwszy rzut oka dość łatwo się tym wszystkim pogubić. Postaramy się więc w jasny i przystępny sposób opisać, jakiego typu bagaż rejestrowany można nadać podczas odprawy i ile to będzie kosztowało.

Bagaż rejestrowany Wizz Air – wymiary i waga

Pasażerowie podróżujący liniami lotniczymi Wizz Air za dodatkową opłatą mogą nadać bagaż rejestrowany o maksymalnych wymiarach 149 x 119 x 171 cm. W odróżnieniu od bagażu podręcznego, wymiary te najczęściej nie są dokładnie sprawdzane. Kwestią kluczową jest natomiast waga naszej walizki, gdyż w przypadku przekroczenia limitu, za każdy kilogram będziemy musieli dodatkowo zapłacić na lotnisku.

Linie lotnicze Wizz Air oferują trzy rodzaje bagażu rejestrowanego o wadze do: 10 kg, 20 kg lub 32 kg. Wymiary w przypadku każdej z tych opcji są identyczne i jak już wspomnieliśmy, walizka co do zasady nie powinna być większa niż 149 x 119 x 171 cm.

Bagaż rejestrowany WizzAir - wymiary, waga, cena

Cena bagażu rejestrowanego Wizz Air

Cena bagażu rejestrowanego w Wizz Air zależy od kilku czynników, w tym m.in. od wagi bagażu, daty podróży i miejsca dokonywania płatności za usługę. Rezerwując online lub przez telecentrum Wizz Air zapłacimy dużo mniej, niż na lotnisku. Co więcej, lot może odbywać się w sezonie wysokim lub sezonie niskim, co też ma wpływ na ostateczną cenę bagażu. Poniżej przedstawiamy opłaty obowiązujące w przypadku 1 sztuki bagażu rejestrowanego w liniach lotniczych Wizz Air.

Cena bagażu rejestrowanego Wizz Air do 10 kg:

 • w sezonie niskim przez wizzair.com i telecentrum: 9 ​€​ – ‎24 ​€​ (ok. 39 zł – 103 zł),
 • w sezonie wysokim przez wizzair.com i telecentrum: 12 ​€​ – ‎27 ​€​ (ok. 52 zł – 116 zł).

Cena bagażu rejestrowanego Wizz Air do 20 kg:

 • w sezonie niskim przez wizzair.com i telecentrum: ‎15 ​€​ – ‎44 ​€​ (ok. 65 zł – 190 zł),
 • w sezonie wysokim przez wizzair.com i telecentrum: ‎20 ​€​ – ‎50 ​€​ ( ok. 86 zł – 215 zł),
 • w sezonie niskim na lotnisku: ‎55 ​€​ (ok. 237 zł).

Cena bagażu rejestrowanego Wizz Air do 32 kg:

 • w sezonie niskim przez wizzair.com i telecentrum: ‎23 ​€​ – ‎63 ​€​​ (ok. 99 zł – 271 zł),
 • w sezonie wysokim przez wizzair.com i telecentrum: ‎31 ​€​ – ‎72 ​€​ (ok. 133 zł – 310 zł),
 • w sezonie niskim na lotnisku: 120 ​€​ (ok. 516 zł).

Jak sami widzicie, rozbieżności w cenach są dość duże. Najlepiej wykupić opcję bagażu rejestrowanego przez wizzair.com lub telecentrum i zrobić to jak najwcześniej, gdyż wraz z upływem czasu cena bagażu rośnie i osiąga najwyższy pułap tuż przed wylotem.

WizzAir: bagaż rejestrowany - cena, wymiary, waga

Sezon niski i wysoki w Wizz Air: co to takiego i kiedy obowiązuje?

Jak zauważyliście, w przypadku ustalenia ceny bagażu rejestrowanego w Wizz Air dochodzi jeszcze jedna komplikacja, a mianowicie: ustalenie, czy nasz lot odbywa się w sezonie wysokim, czy w niskim. Przewoźnik na swojej stronie podał zakres dat na rok 2019. Przedstawiamy je poniżej.

Sezon wysoki:

 • 19 grudnia 2018 – 13 stycznia 2019 (Boże Narodzenie i Nowy Rok),
 • 13 kwietnia 2019 – 28 kwietnia 2019 (Wielkanoc),
 • 16 czerwca 2019 – 22 września 2019 (wakacje letnie).

Sezon niski:

 • okres z wyłączeniem sezonu wysokiego.

Cena bagażu rejestrowanego WizzAir, wymiary i waga

Ile sztuk bagażu rejestrowanego może zabrać jedna osoba?

Każdy pasażer lecący samolotem linii lotniczych Wizz Air może w ramach jednego biletu zabrać z sobą maksymalnie do 6 sztuk bagażu. 3 sztuki można zakupić online przez wizzair.com lub za pośrednictwem telecentrum. Pozostałe sztuki bagażu można dokupić wyłącznie na lotnisku, co niestety wiąże się z wyższymi kosztami.

W przypadku przewozu większej ilości bagażu, zachodzi jeszcze jedna komplikacja. Dokonując zakupu przez internet można wybrać maksymalnie: jedną sztukę bagażu 10 kg, 2 sztuki bagażu 20 kg i 3 sztuki bagażu 32 kg. Nie ma możliwości zakupu online innych kombinacji bagażu rejestrowanego. Oznacza to, że jeśli chcielibyśmy wziąć np. 2 x 10 kg i 1x 20 kg, nie będzie to niestety możliwe podczas rezerwacji przez internet.

WizzAir bagaż rejestrowany: cena, wymiary, waga, limit

Ile wynosi opłata za nadbagaż w Wizz Air?

Opłata za każdy kilogram nadmiarowego bagażu wynosi 10 ​€​ (ok. 43 zł). Warto więc wcześniej dokładnie zważyć walizkę, żeby oszczędzić sobie przykrych niespodzianek na lotnisku.

Ile trzeba zapłacić za przewóz sprzętu sportowego w Wizz Air?

Osobną kategorią bagażu rejestrowanego jest sprzęt sportowy, czyli m.in. narty, deska snowboardowa, rower, sprzęt do nurkowania, sprzęt surfingowy lub golfowy. Jeśli w określonym rodzaju sprzętu nie zaznaczono inaczej, musi się on zmieścić w wymiarach 149,9 x 119,4x 171,5 cm i nie może przekraczać wagi 32 kg.

Opłata za przewóz sprzętu sportowego w Wizz Air:

 • przez wizzair.com i telecentrum: 30 ​€​ (ok. 129 zł),
 • na lotnisku: 60 ​€​ (ok. 258 zł).

Czy w Wizz Air można przewozić za darmo wózek dziecięcy?

Tak, można. Osoby, które podróżują z małymi dziećmi mogą zabrać wózek spacerowy, który nadawany tak samo jak pozostały bagaż rejestrowany. Za tę usługę nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata.

WizzAir bagaż rejestrowany: cena, wymiary, waga, limit

Mamy nadzieję, że udało nam się chociaż trochę wyjaśnić zawiłości polityki bagażowej Wizz Air i odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli masz jakieś wątpliwości lub chciałbyś o coś dopytać, pisz śmiało w komentarzu. Postaramy się pomóc. Zapraszamy także do zapoznania się z innymi tekstami na naszym blogu: Jak wygląda odprawa bagażowa na lotnisku? i Wizz Priority: czy warto wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład w Wizz Air?

5 myśli na “Wizz Air: bagaż rejestrowany – cena, wymiary i waga”

 1. Nie spotkałam się nigdzie z informacją, więc dopytam. Jeśli mam wykupiony bagaż rejestrowany do 20kg to czy mogę wziąć dwie mniejsze walizki, które w sumie nie przekraczają limitu wymiarów tego bagażu czy musi być jedna duża?

 2. Mam bagaż rejestrowany 20kg i chcę zabrać sprzet sportowy o wadze 15 kg.
  Czy za sprzęt sportowy mam zapłacicie na lotnisku?

 3. Mam bagaż rejestrowany 20kg i chcę zabrać sprzet sportowy o wadze 15 kg.
  Czy za sprzęt sportowy mam zapłacicie na lotnisku?

 4. Witam na zaplanowany lot na 8 listopada linią Wizzair i chcę dzisiaj dobrać jeden bagaż rejestrowany 10kg jaki będzie koszt tej usługi jak zrobię to przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *