Austrian Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jaki jest limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych Austrian Airlines? Ile sztuk bagażu można przewozić w cenie biletu? Jakie są maksymalne wymiary i waga walizki kabinowej? Czy oprócz niej można zabrać bezpłatnie torebkę lub inny dodatkowy przedmiot osobisty? Co z wózkiem lub fotelikiem dla dziecka?

Limit bagażu podręcznego w Austrian Airlines

Planując podróż samolotami linii lotniczych Austrian Airlines, należy mieć na uwadze, że limit bagażu może różnić się w zależności od zarezerwowanej klasy podróży.

Austrian Airlines: bagaż podręczny w Klasie Ekonomicznej i Klasie Ekonomicznej Premium

Pasażerowie, którzy wykupili bilet w Klasie Ekonomicznej lub Klasie Ekonomicznej Premium mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8 kg.

Austrian Airlines: bagaż podręczny w Klasie Biznes

Osobom podróżującym w Klasie Biznes w ramach bezpłatnego limitu przysługują dwie sztuki bagażu podręcznego. Obowiązują te same wymiary i waga walizek kabinowych co w Klasie Ekonomicznej i Klasie Ekonomicznej Premium: 55 x 40 x 23 cm i 8 kg. W wyjątkowych przypadkach, a więc w zależności od typu samolotu lub wymagań bezpieczeństwa określonych przez władze krajowe, ilość bagażu podręcznego może być ograniczona do jednej sztuki.

Przekroczenie limitu bagażu

Zarówno wielkość, jak i ciężar bagażu podręcznego sprawdzane są na lotnisku. W przypadku, gdy limit zostanie przekroczony, pobierana jest dodatkowa opłata. Co więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, walizka kabinowa może zostać skierowana do odprawy i zamiast na pokład, trafi do luku bagażowego samolotu.

Austrian Airlines bagaż podręczny i torebka damska

Czy w Austrian Airlines można mieć przy sobie dodatkową torebkę?

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, czy oprócz walizki podręcznej na pokład samolotu Austrian Airlines można zabrać dodatkowo damską torebkę, torbę z laptopem lub inny przedmiot osobisty. Odpowiedź brzmi: tak! W ramach bezpłatnego limitu możemy mieć przy sobie drugi przedmiot o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 10 cm. Może być to np. damska torebka, saszetka podróżna, pokrowiec na aparat fotograficzny czy wspomniana już torba na laptopa.

Co z wózkiem dziecięcym lub fotelikiem?

Pasażerowie, którzy podróżują z dziećmi poniżej 2 lat, mogą zabrać na pokład samolotu Austrian Airlines także fotelik dziecięcy, nosidełko lub składany wózek ważący maksymalnie do 10 kg.

Przewóz płynów w bagażu podręcznym Austrian Airlines

W bagażu podręcznym można przewozić płyny w pojemnikach nieprzekraczających 100 ml. Buteleczki te należy spakować do przezroczystej, zamykanej torebki. Warto pamiętać, że do płynów zalicza się m.in. pasty, emulsje, żele, napoje, perfumy, pianki do golenia, dezodoranty itp. Po więcej informacji odsyłamy do naszych poprzednich wpisów: Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym? oraz Czy można zabrać własne picie do samolotu?

Zarówno lekarstwa, jak i żywność specjalnego przeznaczenia (np. posiłki dla niemowląt), które są potrzebne w czasie lotu, mogą być przewożone dodatkowo poza wspomnianą wcześniej plastikową torebką z płynami. Muszą być jednak okazane w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Więcej na ten temat przeczytacie tu: Czy można przewozić leki w bagażu podręcznym?

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości na temat przewozu bagażu podręcznego w liniach lotniczych Austrian Airlines. Jeśli chcielibyście coś dodać lub macie jeszcze jakieś pytania, będzie nam niezmiernie miło, jeśli zostawicie komentarz pod wpisem.

1 myśl na “Austrian Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *