Corendon Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w Corendon Airlines? Czy można zabrać na pokład dodatkową torebkę, torbę na laptopa lub inny przedmiot osobisty? Czy w przypadku podróży z małym dzieckiem przysługuje nam dodatkowy bagaż?

Corendon Airlines: bagaż podręczny - wymiary i waga

Marvin Mutz, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Corendon Airlines – turecka czarterowa linia lotnicza

Cornedon Airlines to czarterowa turecka linia lotnicza z siedzibą z Antalyi, z której usług często korzystają biura podróży, np. Rainbow. Samoloty Cornedon Airlines kursują także z lotniska Katowice-Pyrzowice, dzięki czemu można bezpośrednio dostać się m.in. do Antalyi w Turcji, Heraklionu na Krecie, Hurgady w Egipcie oraz na Rodos. Jeśli wybieracie się na wakacje w te miejsca to bardzo prawdopodobne, że polecicie właśnie linią Corendon Airlines.

Zanim jednak spakujecie walizki, warto zapoznać się z ogólnymi zasadami przewozu. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek i ewentualnych dopłat do biletu, szczególnie polecamy sprawdzić, jaki jest limit bagażu podręcznego, który można mieć przy sobie na pokładzie samolotu.

Corendon Airlines bagaż podręczny i torebka

Bagaż podręczny w Corendon Airlines – wymiary i waga

Podobnie, jak w przypadku wielu innych popularnych linii lotniczych, w Corendon Airlines limit bagażu podręcznego uzależniony jest od taryfy, jaką podróżujemy. Posiadając bilety w kasie Eco, Flex oraz Premium możemy zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego, którego waga nie może przekroczyć 8 kg. Musimy się także „zmieścić” w maksymalnych wymiarach 55x40x25 cm.

Oprócz walizki kabinowej można mieć przy sobie także jeden dodatkowy przedmiot osobisty o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm. Może być to damska torebka, torba na laptopa, aparat fotograficzny, plecak, a nawet zwyczajna torba zakupowa, która mieści się w wyznaczonym limicie.

Pasażerom, którzy wykupili bilety PROMO, nie przysługuje standardowy bagaż podręczny o wymiarach 55x40x25 cm i wadze do 8 kg. Mogą natomiast wnieść bezpłatnie na pokład nieco mniejszy przedmiot osobisty o wymiarach 40x30x15 cm.

Corendon Airlines bagaż podręczny dla dzieci i niemolwąt

Bagaż podręczny i wózek dla niemowląt

Teoretycznie w Corendon Airlines niemowlętom (do 2 lat) nie przysługuje bagaż podręczny, jednak w praktyce można zabrać na pokład torbę z pieluchami i jedzeniem dla dziecka. Musi być ona jednak zgodna z tymi zasadami, które obowiązują w przypadku zwykłego bagażu podręcznego. Oznacza to między innymi, że na pokładzie można przewozić gotową żywność dla niemowląt w łącznie 10 pojemnikach, które nie przekraczają pojemności 100 ml/szt. Polecamy przeczytać: Czego nie wolno przewozić w bagażu podręcznym? oraz Kontrola bezpieczeństwa na lotnisku – poradnik.

Ze względu na zasady bezpieczeństwa na pokład nie można wnosić fotelików ani wózków dziecięcych. 1 wózek na niemowlę (w tym podwójny wózek dla bliźniaków) lub 1 fotelik może natomiast zostać bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Istnieje także możliwość bezpłatnego przewiezienia drugiego wózka lub fotelika, a także łóżeczka turystycznego, lecz wówczas waga tych sprzętów zostanie odjęta od całkowitego limitu bagażu rejestrowanego dorosłych.

Bagaż podręczny Corendon Airlines limit

Gokceuzun, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mamy nadzieję, że ten wpis rozwiał nieco Wasze wątpliwości. Jeśli macie dodatkowe pytanie lub chcielibyście się podzielić swoimi wrażeniami, piszcie śmiało w komentarzach. Zachęcamy także do zapoznania się z innymi artykułami na blogu, w których staramy się odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, np. czy można zabrać własne picie na pokład, jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym lub czy można wnieść kanapki do samolotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *