Freebird Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga

Freebird Airlines to tureckie czarterowe linie lotnicze, które oferują loty czarterowe do Stambułu oraz do popularnych wakacyjnych kurortów takich jak Antalya, Dalaman i Bodrum. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego Freebird Airlines? Czy na pokład samolotu można wnieść bezpłatnie damską torebkę lub inny dodatkowy przedmiot osobisty?

Freebird Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga

Freebird Airlines: bagaż podręczny – wymiary i waga, Anna Zvereva from Tallinn, Estonia, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Bagaż podręczny Freebird Airlines – wymiary i waga

Bagaż podręczny jest nieodłącznym elementem każdej podróży lotniczej, w którym można umieścić wszystkie wartościowe i niezbędne podczas lotu przedmioty. Warto uprzednio zapoznać się z zasadami jego przewozu, żeby podróż przebiegła bez zbędnego stresu i nieprzyjemnych niespodzianek.

Linie lotnicze Freebird Airlines zezwalają na przewóz jednej bezpłatnej sztuki bagażu podręcznego na pasażera. Wymiary bagażu podręcznego Freebird Airlines nie mogą przekroczyć 55 cm x 40 cm x 20 cm, a jego waga 8 kg. Jeśli tak się stanie, należy liczyć się z dodatkową opłatą za nadbagaż.

Freebird Airlines: torebka lub inny przedmiot osobisty

Oprócz walizki kabinowej, pasażerowie korzystający z usług linii lotniczych Freebird Airlines mogą zabrać na pokład dodatkowe przedmioty osobiste, takie jak:

  • 1 torebka,
  • 1 płaszcz lub okrycie, szalik, chusta lub koc,
  • 1 torba na zakupy zawierająca przedmioty zakupione w sklepach bezcłowych,
  • 1 parasol (z wyjątkiem tych z ostrym końcem) lub laska,
  • 1 laptop,
  • 1 mały aparat fotograficzny lub lornetka,
  • książki i czasopisma do czytania podczas lotu,
  • żywność dla niemowląt.
Bagaż podręczny Freebird Airlines – wymiary i waga

Bagaż podręczny Freebird Airlines – wymiary i waga

Przewóz płynów na pokładzie samolotu Freebird Airlines

Zgodnie z rozporządzeniem EG 1546/2006, na wszystkich lotach z Europy (również na międzynarodowych), ciecze, pojemniki pod ciśnieniem (np. spreje), pasty, balsamy i inne substancje w formie żelu mogą być przewożone w bagażu podręcznym jedynie w małych pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml. Wszystkie opakowania z kosmetykami i innymi płynami muszą być umieszczone w jednym przezroczystym, zamykanym worku o pojemności do 1 l. Odrębne zasady dotyczą przewozu leków i żywności dla niemowląt. Więcej informacji o przewozie płynów znajdziecie na naszym blogu: Jak przewozić kosmetyki w samolocie? oraz Czy można zabrać własny napój do samolotu? Polecamy także zapoznać się z artykułem dotyczącym przewozu leków w bagażu podręcznym.

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych Freebird Airlines

Limit bagażu podręcznego w liniach lotniczych Freebird Airlines

Mamy nadzieję, że udało nam się w sposób czytelny i przystępny przedstawić zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego w liniach lotniczych Freebird Airlines. Jeśli macie dodatkowe pytania lub uwagi, które mogłyby być pomocne na innych podróżujących, zachęcamy do zostawienia komentarza pod artykułem. Nie zapomnijcie także zajrzeć na stronę naszego parkingu w Pyrzowicach. Oferujemy miejsca postojowe tuż przy lotnisku Katowice w bardzo atrakcyjnych cenach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *