SWISS: bagaż podręczny – wymiary i waga

Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w liniach lotniczych SWISS? Ile sztuk bagażu można zabrać, podróżując w taryfach SWISS Economy, SWISS Business i SWISS First? Czy oprócz walizki kabinowej można mieć przy sobie dodatkowo torebkę lub inny przedmiot osobisty? Jakie są zasady dotyczące przewozu płynów, leków i żywności w bagażu podręcznym SWISS?

Bagaż podręczny SWISS - wymiary i waga

Bagaż podręczny SWISS – wymiary, waga, limit sztuk

Maksymalne wymiary bagażu podręcznego w liniach lotniczych SWISS to 55 x 40 x 23 cm, a waga – 8 kg. Jako bagaż podręczny akceptowana jest także składana torba na odzież o maksymalnych wymiarach 57 x 54 x 15 cm. Pasażerowie, którzy wykupili miejsce w taryfie Economy, mogą wziąć na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. W taryfach SWISS Business i SWISS First limit bagażu podręcznego jest nieco większy, gdyż na pokład samolotu można zabrać aż dwie sztuki. Walizkę kabinową należy umieścić w schowku nad głową lub pod poprzedzającym siedzeniem. Wymiary i waga sprawdzane są przed wejściem na pokład. W przypadku ich przekroczenia, bagaż podręczny trafi do ładowni samolotu, a pasażer zostanie obciążony dodatkową opłatą.

SWISS bagaż podręczny limit

Torebka lub inny przedmiot osobisty w SWISS

Oprócz bagażu podręcznego, na pokład samolotu SWISS można bezpłatnie zabrać damską torebkę, plecaczek, torbę na laptopa lub inny przedmiot osobisty. Wymiary takiego przedmiotu nie mogą przekroczyć 40 x 30 x 10 cm. Przewoźnik nie podaje żadnego limitu wagi.

Bagaż podręczny SWISS – płyny, leki, jedzenie i zakupy ze strefy wolnocłowej

Płyny w bagażu podręcznym podlegają specjalnym przepisom. Należy przewozić je w pojemnikach do 100 ml, które powinny zostać umieszczone w przezroczystej torebce plastikowej o maksymalnej pojemności do 1 litra. Dozwolona jest tylko jedna taka torba na osobę. Więcej o przewozie płynów i kosmetyków w bagażu podręcznym można przeczytać we wpisach na naszym blogu: Czy można zabrać własne picie do samolotu? oraz Jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Do wyżej opisanego limitu płynów nie są wliczane lekarstwa oraz żywność specjalna. Oznacza to, że każdy pasażer może zabrać ze sobą na pokład pilnie potrzebne leki w postaci płynnej w ilości, która niezbędna jest na podczas lotu. Żeby uniknąć ewentualnych problemów i niejasności, najlepiej mieć przy sobie zaświadczenie lekarskie w języku angielskim potwierdzające konieczność zażywania lekarstwa. Więcej na ten temat pisaliśmy tu: Czy można przewozić leki w bagażu podręcznym?

Pasażerowie podróżujący z małymi dziećmi mogą przewozić w bagażu podręcznym mleko i płynną żywność dla niemowląt. Płynną żywność mogą przewozić również osoby z alergiami pokarmowymi, nietolerancją laktozy lub glutenu. Dozwolone jest przewożenie płynów zakupionych w strefie bezcłowej, lecz muszą być one odpowiednio zapakowane i zaplombowane na czas lotu.

SWISS: Bagaż podręczny - wymiary, waga, limit sztuk

Mamy nadzieję, że nasz wpis okazał się pomocny i znaleźliście w nim potrzebne informacje. Jeśli macie dodatkowe pytania lub chcielibyście podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, zachęcamy do zostawienia komentarzy pod artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *