Electra Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Electra Airways to bułgarska linia lotnicza, która obsługuje loty czarterowe między innymi z lotniska w Pyrzowicach. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego w Electra Airways? Jaki jest limit bagażu rejestrowanego i ile wynosi dopłata za nadbagaż? Czy na pokładzie samolotów Electra Airways możliwy jest przewóz zwierząt?

Electra Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Electra Airways: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga, Matvey Koloturskiy, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Bagaż podręczny Electra Airways – wymiary i waga

Bagaż podręczny to walizka, torba lub plecak, który pasażerowie mogą zabrać ze sobą na pokład samolotu. Należy umieścić w nim to, co będzie potrzebne podczas lotu, elektronikę oraz wartościowe przedmioty, które warto mieć na oku. Temat ten bardziej szczegółowo opisaliśmy w artykule na naszym blogu: Co warto spakować do bagażu podręcznego?

Bagaż podręczny Electra Airways – wymiary i waga

Bagaż podręczny Electra Airways – wymiary i waga

Każdy pasażer może zabrać na pokład samolotu Electra Airways jeden bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 6 kg. Ograniczenia te mają na celu zapewnienie, że walizka zmieści się w schowkach nad głowami i nie będzie przeszkadzała innym podróżującym.

Pasażer może zabrać do bagażu podręcznego płyny i żele pod warunkiem, że znajdują się one w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml każdy. Wszystkie pojemniki muszą być umieszczone w jednej przezroczystej, zamykanej plastikowej torebce o pojemności nieprzekraczającej 1 litra. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest we wpisach o kosmetykach w bagażu podręcznym i wnoszeniu własnych napojów na pokład samolotu.

Bagaż rejestrowany Electra Airways – limit wagi i opłata za nadbagaż

Bagaż rejestrowany to bagaż, który jest oddawany do luku bagażowego podczas odprawy. Standardowy limit bagażu rejestrowanego Electra Airways wynosi 20 kg. Jeśli walizka przekroczy tę wagę, pasażer zostanie obciążony dodatkową opłatą w wysokości 20 euro za kilogram w przypadku lotów w obie strony lub 10 euro za kilogram w przypadku lotów w jedną stronę. Należy pamiętać, że dodatkowy bagaż może być przyjęty tylko w przypadku dostępności miejsca w luku bagażowym oraz przy uwzględnieniu ograniczeń dotyczących maksymalnej wagi startowej samolotu.

Bagaż rejestrowany Electra Airways – limit wagi i opłata za nadbagaż

Bagaż rejestrowany Electra Airways: limit wagi i opłata za nadbagaż

Bagaż specjalny i sprzęt sportowy w Electra Airways

Bagaż specjalny i sprzęt sportowy o wadze do 30 kg na pasażera mogą być przewożone za zgodą przewoźnika i za dodatkową opłatą w wysokości 60 €. Zaleca się dodatkowe ubezpieczenie takiego bagażu. Jeśli planujecie zabrać na wakacje własną deskę SUP, koniecznie zajrzyjcie do wpisu: Jak przewozić deskę SUP samolotem?

Przewóz psów i innych zwierząt w Electra Airways

Przewóz żywych zwierząt odbywa się na ryzyko właściciela. Właściciel jest odpowiedzialny za przestrzeganie „Regulacji dotyczących przewozu żywych zwierząt IATA” oraz wymagań/przepisów krajów wylotu i przylotu. Przewóz zwierząt musi być potwierdzony przez Electra Airways.

Przewóz psów i innych zwierząt w Electra Airways

Przewóz psów i innych zwierząt w Electra Airways

Zwierzęta są akceptowane tylko w krajach Unii Europejskiej. Zwierzęta o wadze do 6 kg, wliczając w to klatkę, mogą podróżować w kabinie. Klatka nie może być większa niż bagaż podręczny (55 x 40 x 20 cm), musi być szczelna i zapewniać bezpieczny transport. Zwierzę musi pozostawać w klatce przez cały lot. Za przewóz zwierzęcia w kabinie naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 30 € za jedną stronę. Liczba zwierząt w kabinie jest ograniczona do czterech na lot.

Większe zwierzęta mogą być przewożone tylko w luku bagażowym za dodatkową opłatą w wysokości 60 € za jedną stronę. Maksymalnie osiem zwierząt może być przewożonych w luku bagażowym na jednym locie.

Jeśli planujecie zabrać czworonoga na wakacje, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: Podróż samolotem z psem – wymagane dokumenty.

Bagaż podręczny i rejestrowany Electra Airways - wymiary i waga

Bagaż podręczny i rejestrowany Electra Airways – wymiary i waga

Mamy nadzieję, że udało nam się w sposób przystępny i szczegółowy przedstawić zasady dotyczące przewozu bagażu w liniach lotniczych Electra Airways. Ich przestrzeganie pomoże uniknąć problemów i nieporozumień na lotnisku, zapewniając spokojną i przyjemną podróż. W razie dodatkowych pytań lub uwag zachęcamy do zostawienia komentarza pod wpisem.

Jeśli w najbliższym czasie planujecie lecieć na wakacje z Katowic, serdecznie zapraszamy na nasz parking przy lotnisku Pyrzowice. Oferujemy miejsca postojowe w bardzo atrakcyjnych cenach, z bezpłatnym transferem pod same drzwi terminala. Więcej informacji w zakładkach: cennik i rezerwacje. Do zobaczenia!

Euro Parking Pyrzowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *