flyEgypt: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

flyEgypt to tanie linie lotnicze z siedzibą w Kairze, które obsługują również loty czarterowe m.in. z lotniska Katowice- Pyrzowice do Hurghady. Jakie są maksymalne wymiary i waga bagażu podręcznego flyEgipt? Jak ciężki może być bagaż rejestrowany? Czy można zabrać bezpłatnie dodatkowy bagaż dla niemowląt lub wózek dziecięcy? Czy flyEgypt zezwala na przewóz psów, kotów i innych domowych zwierząt? Ile kosztuje przewóz sprzętu sportowego w flyEgypt?

flyEgypt: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

flyEgypt: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga, MarcelX42, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Bagaż podręczny flyEgypt – wymiary i waga

Na pokład samolotu flyEgypt można zabrać bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 56x45x25cm i wadze do 5 kg. Polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem: Co warto spakować do bagażu podręcznego? Warto także zerknąć do wpisów na blogu Euro Parkingu Pyrzowice o przedmiotach zakazanych w bagażu podręcznym, przewozie na pokładzie kosmetyków, a także własnego jedzenia na czas lotu.

Limit bagażu rejestrowanego flyEgypt

Oprócz bagażu podręcznego pasażerom korzystającym z usług flyEgypt przysługuje także bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg. Warto sprawdzić przed wyjazdem na lotnisko czy limit nie został przekroczony, gdyż każdy 1 kg nadbagażu kosztuje dodatkowo 8 EUR w jedną stronę. Dozwolone jest łączenie bagażu, lecz waga pojedynczej walizki nie może przekroczyć wówczas 32 kg. Przed pakowaniem polecamy zapoznać się z listą przedmiotów, których nie wolno przewozić w bagażu rejestrowanym.

flyEgypt - limit bagażu podręcznego i rejstrowanego

Limit bagażu podręcznego i rejestrowanego flyEgypt

flyEgypt: bezpłatny bagaż dla niemowląt i wózek dziecięcy

Osobom, które podróżują z niemowlętami, przysługuje dodatkowy bezpłatny bagaż o wadze do 10 kg. Za darmo można przewieźć również wózek dziecięcy. Jeśli chcielibyście poczytać o tym, jak wygląda transport wózka dziecięcego w samolocie i jak go zabezpieczyć, koniecznie zajrzyjcie do naszego poradnika na blogu: Jak przewozić wózek dziecięcy w samolocie?

Czy flyEgypt zezwala na przewóz zwierząt w samolocie?

Na pokładzie samolotów linii lotniczych flyEgypt dozwolony jest przewóz zwierząt domowych o wadze do 5 kg. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja i zgoda przewoźnika. Koszt przewozu zwierzęcia w kabinie to ok. 60 EUR w jedną stronę. Przed wylotem koniecznie sprawdźcie, czy Wasz pupil ma wszystkie niezbędne dokumenty. Ich listę znajdziecie we wpisie: Podróż samolotem z psem – wymagane dokumenty.

flyEgypt: bagaż podręczny, rejestrowany, wymiary, waga i limit sztuk

flyEgypt: bagaż podręczny i rejestrowany – wymiary i waga

Bagaż sportowy w flyEgypt: sprzęt nurkowy, deska surfingowa, kite, kajak i inne

Wiele osób, które lecą na wakacje do Egiptu pyta o to, czy istnieje opcja przewozu w samolocie własnego sprzętu do nurkowania, deski, kajaka i innego sprzętu sportowego. W liniach lotniczych flyEgypt jest to możliwe, lecz konieczna jest rejestracja takiego bagażu do 7 dni przed wylotem.

Koszt przewozu sprzętu nurkowego do 30 kg to ok. 60 EUR z jedną stronę. Butle powinny być opróżnione z otwartymi zaworami, a pas pozbawiony obciążników. Przewóz świateł w bagażu kabinowym należy zgłosić przy odprawie biletowo- bagażowej.

W samolotach flyEgypt można transportować również deskę surfingową, kajaki typu kanu, kite o maksymalnych wymiarach 140 cm x 50 cm x 40 cm, a także sprzęt do golfa w cenie ok. 60 EUR w jedną stronę. Za przewóz roweru zapłacimy nieco więcej, bo 75 EUR. Rower musi być zapakowany, a powietrze z kół usunięte.

flyEgypt: przewóz sprzętu sportowego i cena

Przewóz sprzętu sportowego w flyEgypt

Mamy nadzieję, że w sposób przystępny i szczegółowy udało nam się przedstawić zasady dotyczące przewozu bagażu podręcznego, rejestrowanego, a także sprzętu sportowego w liniach lotniczych flyEgypt. Jeśli chcielibyście podzielić się swoimi doświadczeniami lub o coś zapytać, zachęcamy do zostawienia komentarza pod wpisem.

Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się na wakacje z lotniska Katowice, serdecznie zapraszamy na nasz tani i bezpieczny Euro Parking Pyrzowice. Oferujemy strzeżone miejsca postojowe wraz z bezpłatnym transportem pod same drzwi terminala. Wygodnie, szybko i bez ukrytych kosztów. Na życzenie wystawiamy faktury VAT i umożliwiamy płatność kartą na miejscu. W razie potrzeby można zarezerwować u nas również nocleg przy lotnisku lub miejsce zadaszone w garażu. Jeśli jesteście zainteresowani, możecie skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem +48 607 66 30 30+48 607 06 16 44 lub poprzez formularz na stronie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *